Hoppa till sidans innehåll
Förbundet
För förening
För spelare
SBF Online
Hem
Tävlingskalendern
Anmäl till tävling
Lämna resultat
Resultat
Seriespel
Ladda ner
Rankinglistor
Nyheter
Manualer
Domarregister
Logga in
Resultat från
08-DM och SM-kval (D5S)
Öppen
Dubbel C-pool
Antal lag 24
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Tim
Duvenfelt
30988
BRO
1
Chai
Kedeskog
20034
BRO
2
Hannes
Hervieu
18457
TED
2
Robin
Johansson
18838
TED
3
Calle
Strandberg
20938
AIK
3
Annelie
Westin
30933
AIK
3
Fredrik
Holmqvist
23289
BRO
3
Rasmus
Wirström
31953
BRO
5
Jörgen
Andersson
32789
AIK
5
Krister
Lindberg
12511
AIK
5
Jimmy
Bysell
30970
TED
5
Daniel
Hopman
21766
TED
5
Tommy-Robin
Johansson
12573
TED
5
Jesper
Skult
14435
TED
5
Bengt
Björkman
32613
BRO
5
Daniel
Tingvall
19908
BRO
Dam
Dubbel C-pool
Antal lag 13
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Susanne
Lindblad
28324
BSJ
1
Helene
Nordenfelt
33351
BSJ
2
Annsofie
Hedlund
35307
HBY
2
Katharina
Thäberg
34657
HBY
3
Kajsa
Berglin
29486
PRI
3
Veronika
Smedborn
30250
PRI
3
Emma
Bergström
24855
TED
3
Sara
Jansson
34924
TED
5
Ragnhild
Bergström
32810
TBC
5
Liselott
Lundin
34484
TBC
5
Helene
Palovaara Di Tella
32072
AIK
5
Tanja
Westin
30935
AIK
5
Annelie
Ehrenros
30174
BRO
5
Carina
Ellvin
28015
BRO
5
Sanne
Broström
35545
TED
5
Nicolina
Främst
35546
TED
V55
Dubbel C-pool
Antal lag 15
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Hasse
Ekström
13037
BRO
1
Sven
Vejdegren
17399
BRO
2
Mats
Andersson
13373
BRO
2
Harko
Verhagen
15046
BRO
3
Göran
Ekroth
21079
HBY
3
Dag
Hervieu
15007
HBY
3
Stigbjörn
Hellman
12382
FPS
3
Lars
Lundgren
24897
FPS
5
Roger
Fogelius
35262
KAJ
5
Hans E
Sundström
35238
KAJ
5
Rolf
Hagman
28572
BSJ
5
Kenneth
Häll
32000
BSJ
5
Leif
Johansson
34791
FPS
5
Lars
Richardsson
33676
FPS
5
Dennis
Landegren
13042
MAR
5
Markel
Sjöström
13046
MAR
V65
Dubbel C-pool
Antal lag 22
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Richard
Drotte
34023
TBC
1
Håkan
Pettersson
18513
TBC
2
Harry
Hugosson
11444
BSJ
2
Bernhard
Rubinsztajn
24449
BSJ
3
Olaf
Borghoff
33854
RBF
3
Bertil
Jansson
33733
RBF
3
Sten
Ek
19142
BSJ
3
Christer
Sköldebo
34052
BSJ
5
Christer
Fundin
10604
TBC
5
Hans
Lindgren
16662
TBC
5
Erik
Frieberg
14968
BRO
5
Kenneth
Marell
15077
BRO
5
Olle
Nordström
31349
FPS
5
Lennart
Roth
33231
FPS
5
Marianne
Nordström
31634
FPS
5
Marie
Roth
33232
FPS
Öppen
Mixed Dubbel C-pool
Antal lag 24
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Ali Abdi
Aden
28431
MAR
1
Tove
Naess
33
MAR
2
Krister
Lindberg
12511
AIK
2
Tanja
Westin
30935
AIK
3
Carin
Andersson Hervieu
27312
HBY
3
Dag
Hervieu
15007
HBY
3
Calle
Strandberg
20938
AIK
3
Annelie
Westin
30933
AIK
5
Carina
Ellvin
28015
BRO
5
Leif
Lundin
29242
BRO
5
Fredrik
Holmqvist
23289
BRO
5
Anne-May
Moberg
21125
BRO
5
Sandra
Ekström
34366
TED
5
Jesper
Skult
14435
TED
5
Elin
Gustafsson
34930
TED
5
Hannes
Hervieu
18457
TED
V55
Mixed Dubbel C-pool
Antal lag 16
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Camilla
Dufvenfelt
21500
BRO
1
Dennis
Duvenfelt
15076
BRO
2
Jens
Terestchenko
12393
BOO
2
Maria
Zani
23938
BOO
3
Göran
Ekroth
21079
HBY
3
Ene
Johansson
21692
HBY
3
Maria
Bernström
24904
AIK
3
Hans
Liljecrantz
30963
AIK
5
Ilkka
Hokkanen
33279
TBC
5
Liselott
Lundin
34484
TBC
5
Niclas
Eriksson
34643
RIF
5
Annika
Florin
34644
RIF
5
Helene
Nordenfelt
33351
BSJ
5
Elie
Saba
30589
BSJ
5
Stigbjörn
Hellman
12382
FPS
5
Annette
Wallin
24502
FPS
V65
Mixed Dubbel C-pool
Antal lag 18
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Iwona
Eriksson
10643
BRO
1
Leif
Eriksson
10642
BRO
2
Marie-Louise
Wikström
32509
TBC
2
Tonie
Wikström
31609
TBC
3
Susanne
Lindblad
28324
BSJ
3
Bernhard
Rubinsztajn
24449
BSJ
3
Birgitta
Boholm
24869
KAJ
3
Tommy
Boholm
20516
KAJ
5
Erik
Frieberg
14968
BRO
5
Anette
Stridh Frieberg
32633
BRO
5
Kjell
Fors
30903
SÖD
5
Carin
Jonsson
35681
SÖD
5
Lee
Ekström
13951
FPS
5
Catharina
Wiberg
13976
FPS
5
Britt-Inger
Nilsson
22683
TBC
5
Rolf
Nilsson
22684
TBC
Öppen
Trippel C-pool
Antal lag 15
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Krister
Lindberg
12511
AIK
1
Calle
Strandberg
20938
AIK
1
William
Wahman
32718
AIK
2
Jimmy
Bysell
30970
TED
2
Daniel
Hopman
21766
TED
2
Jesper
Skult
14435
TED
3
David
Andersson
12296
RIF
3
Niclas
Eriksson
34643
RIF
3
Annika
Florin
34644
RIF
3
Christian
Andersson
20393
BRO
3
Tim
Duvenfelt
30988
BRO
3
Chai
Kedeskog
20034
BRO
5
Roger
Andersson
32071
AIK
5
Eric
Jonsson
34192
AIK
5
Kenneth
Runeborg
13864
AIK
5
Peter
Bengtsson
7
MAR
5
Dennis
Landegren
13042
MAR
5
Markel
Sjöström
13046
MAR
5
Dan
Backne
10599
FPS
5
Stewe
Eklund
32897
FPS
5
Leif
Karlsson
32047
FPS
5
Fredrik
Bisenius
28161
BSJ
5
Mikael
Mattsson
35487
BSJ
5
Elie
Saba
30589
BSJ
V65
Trippel C-pool
Antal lag 14
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Hasse
Ekström
13037
BRO
1
Erik
Frieberg
14968
BRO
1
Kenneth
Marell
15077
BRO
2
Björn
Claesson
26305
BSJ
2
Sten
Ek
19142
BSJ
2
Bernhard
Rubinsztajn
24449
BSJ
3
Lennart
Gustafsson
23129
FPS
3
Stigbjörn
Hellman
12382
FPS
3
Hans
Larsson
12680
FPS
3
Lee
Ekström
13951
FPS
3
Sven
Sandin
11563
FPS
3
Leif
Eklöf
14430
FPS
5
Birgitta
Helin
30303
KAJ
5
Lars E
Karlsson
24866
KAJ
5
Jean-Noel
Henry
32479
KAJ
5
Harry
Hugosson
11444
BSJ
5
Jurek
Millak
34118
BSJ
5
Christer
Sköldebo
34052
BSJ
5
Sonja
Broman
31205
TBC
5
Britt-Inger
Nilsson
22683
TBC
5
Marie-Louise
Wikström
32509
TBC
5
Olaf
Borghoff
33854
RBF
5
Bertil
Jansson
33733
RBF
5
Åke
Lundkvist
34722
RBF
V55
Trippel C-pool
Antal lag 10
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Mats
Andersson
13373
BRO
1
Janne
Vejdegren
14436
BRO
1
Harko
Verhagen
15046
BRO
2
Patrik
Björk
10005
FPS
2
Lars
Lundgren
24897
FPS
2
Gunnel
Nöjd
33877
FPS
3
Lagge
Oldensjö
18175
FPS
3
Lars
Richardsson
33676
FPS
3
Per
Rost
34908
FPS
3
Richard
Drotte
34023
TBC
3
Sylve
Lerberg
22102
TBC
3
Liselott
Lundin
34484
TBC
5
Håkan
Pettersson
18513
TBC
5
Pia
Tonelid
10623
TBC
5
Kjell
Vretinger
10626
TBC
5
Bertil
Adlivankin
12491
BRO
5
Helene
Blomqvist
12545
BRO
5
Arne
Kemvall
14973
BRO
Dam
Trippel Grupp
Antal lag 4
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Helene
Palovaara Di Tella
32072
AIK
1
Annelie
Westin
30933
AIK
1
Tanja
Westin
30935
AIK
2
Emma
Bergström
24855
TED
2
Caroline
Canel
34293
TED
2
Sandra
Ekström
34366
TED
3
Camilla
Dufvenfelt
21500
BRO
3
Carina
Johansson
25564
BRO
3
Åsa
Wirström
21776
BRO
3
Sanne
Broström
35545
TED
3
Elin
Gustafsson
34930
TED
3
Sara
Jansson
34924
TED
Öppen
Singel C-pool
Antal lag 27
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Dan
Backne
10599
FPS
2
Leif
Karlsson
32047
FPS
3
Calle
Strandberg
20938
AIK
3
Rasmus
Wirström
31953
BRO
5
Sten
Alstander
15582
SCP
5
Jörgen
Andersson
32789
AIK
5
Jesper
Skult
14435
TED
5
Daniel
Hopman
21766
TED
V65
Singel C-pool
Antal lag 22
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Peter
Sköldestam
33964
DIF
2
Sten
Ek
19142
BSJ
3
Gunnar
Benon
33323
DIF
3
Kjell
Mattsson
27324
BSJ
5
Harry
Hugosson
11444
BSJ
5
Stefan
Wikner
30833
BOO
5
Tonie
Wikström
31609
TBC
5
Olle
Nordström
31349
FPS
Dam
Singel C-pool
Antal lag 14
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Annelie
Westin
30933
AIK
2
Helene
Palovaara Di Tella
32072
AIK
3
Sandra
Ekström
34366
TED
3
Annelie
Ehrenros
30174
BRO
V55
Singel C-pool
Antal lag 12
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Hans
Brandin
24398
TBC
2
Ilkka
Hokkanen
33279
TBC
3
Elie
Saba
30589
BSJ
3
Dennis
Duvenfelt
15076
BRO
IdrottOnline Förbund - en del av svensk idrott