Hoppa till sidans innehåll
Har du problem att logga in eller vid anmäl till tävling? Läs informationen du hittar om du klickar på Hem.

Välj år: Filtrera på distrikt:
Januari Februari Mars April Maj Juni Juli Augusti September Oktober November December
2018-09-15 Guldmixen V65MXd (DAL)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L)    Antal lag 30
Tävlingsledare: Ann-Sofie Johansson Huvuddomare: Kjell Engström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1ChristianeNegrelli28743HÖG
1LeopoldBöttcher26077HÖG
2BirgittaOlausson18071VAR
2KennethJohansson13821VAR
3Eva KJohansson33176SSÖ
3BerntJohansson33278SSÖ
4BrittenWallin24265LAN
4Per-OlofEriksson28180LAN
5GunEngström21450DAL
5GöranBjörck33499DAL
5Gull-BrittSvahn18314KIN
5RolandStarrén25306KIN
5TerhiYlitapio25118SKN
5LennartOlsson28434SKN
5WiviKällberg24751DAL
5JanAhlberg21892DAL


2018-09-15 Höstsonaten (WAS)
Öppen Trippel Grupp (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Claes Wberg Huvuddomare: Federico Romano
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JörgenAndersson32789AIK
1MarcusEnbom15298AIK
1KristerLindberg12511AIK
2LeifLundin29242WAS
2ÅsaWirström21776BRO
2LarsLundgren24897BRO
3ChaiKedeskog20034BRO
3DanielConte32393BOO
3LeoBrood Björk17085SÖR
3Ali AbdiAden28431MAR
3CalleStrandberg20938AIK
3KilianDruml30714MAR


2018-09-14 ÅMÅSÄNGSGÅRDEN (MOR)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 26
Tävlingsledare: Kristina Berner Huvuddomare: Lars Andersson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BertilEnvall28191MOR
1AndersTäpp28575MOR
2Edith Grönoset29858GRY
2JanGrönoset22813GRY
3Jan-EricAndersson30722FFB
3OlleBrändström28130FFB
3GöranAndersson32301MOR
3SiriAndersson32302MOR
5BirgittaWildsjö30902SÖD
5KurtWildsjö30901SÖD
5GunillaLennartsson29665NÄS
5GunderHägg29045NÄS
5KjellWallström28390LEK
5MärtaWallström28574LEK
5JanEriksson15650MOR
5Jan-ErikLönn21244MOR


2018-09-12 Höstmötet (SKÖ)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 28
Tävlingsledare: Lennart Helgsten Huvuddomare: Bengt Sörlin
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1RolfNordvall11680SKÖ
1BengtBergqvist12399NJV
2ErlandAndersson33718NIP
2ArneForslund33582NIP
3Jan-ErikForsström31173NJV
3OveOlsson25789NJV
3EskoKankainen22854SKÖ
3BertNorberg21806SKÖ
5IngegerdBergkvist30881NJV
5UnoOlofsson30880NJV
5ArneLindholm27595SKÖ
5BojanMagnusson28329SKÖ
5JanBagge25706NIP
5UllaSondell25816NIP
5VillnerLindberg28672ÖBK
5ReidunÅkerström34256ÖBK


2018-09-12 Daxdoor Open (FLE)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 42
Tävlingsledare: Bo Ekberg Huvuddomare: Seppo Luoma
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1GunillaAhlbin10868MAL
1KjellAhlbin10006MAL
2RolandHydén12572BOO
2KjellMattsson27324BOO
3GöranCalmerin32375GÄS
3HansFinn34125GÄS
4IngerÅrnfelt16557LEJ
4Lars-ErikÅrnfelt16518LEJ
5BennyEriksson10867RÖK
5JanAndersson28322MAL


2018-09-08 NÄSDUBBEL (NÄS)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 47
Tävlingsledare: Solbritt Bergqvist Huvuddomare: Inga Lindström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1TorbjörnBlomberg32866KRY
1BrittRosén23324KRY
2Jan-EricAndersson30722FFB
2OlleBrändström28130FFB
3TuulikkiLuoma12808FLE
3SeppoLuoma12807FLE
4HåkanEgnell25917LBJ
4KarinHansson29001LBJ
5Carl EvertBengtsson29762STL
5HansGustafsson22072STL


2018-09-08 Förbundsseriespel, Falkenberg (FFP)
Öppen Annan Grupp (FA)    Antal lag 27
Tävlingsledare: Ove Johansson Huvuddomare: Christer Thunberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Elitserien slutspelBoulero BRO
1Kval till elitserienHalmstad Petank HPK
1Kval till Division 1 SödraD. E. La Boule DEB
1Kval till Division 2 SödraVarbergs BK Kulknappen VAR
1Kval till Division 2 VästraÖdenäs Idrottsförening ÖDE 2
2Elitserien slutspelCoccinelle Petanque Club CPC
2Kval till elitserienBoo Sport Klubb BOO
3Elitserien slutspelSibirien Club Petanque SCP


2018-09-08 Förbundsseriespel, Falkenberg (FFP)
V55 Annan Grupp (FA)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Ove Johansson Huvuddomare: Christer Thunberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Slutspel VeteranelitserienBoule Klubben Kärnan KÄR
1Kval till Veteranelitserien SödraSällskapet Quatre Boules QUA
2Slutspel VeteranelitserienSlottsskogens Petanque Club SLO
2Kval till Veteranelitserien SödraHällesåker Bouleklubb HÄL
3Slutspel VeteranelitserienSundsvalla Bouleklubb SUN


2018-09-07 Ladies Cup (BBC)
Dam Dubbel Monrad (P)    Antal lag 35
Tävlingsledare: Ingemar Larsson Huvuddomare: Kjell Petersen
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MonaHjers TBF
1MarietteJohansson TBF
2ChristianeNegrelli HÖG
2IngerOscarsson VAX
3Sirkka Petersen KIF
3BeritSjöberg KIF
4BarbroLarsson SSÖ
4BerithPetersson SSÖ
5Ann-SofieJohansson DAL
5WiviKällberg DAL


2018-09-06 Septembermixen (HÖG)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L)    Antal lag 26
Tävlingsledare: Lars-Göran Johansson Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1ChristianeNegrelli28743HÖG
1LeopoldBöttcher26077HÖG
2IngerOscarsson30794VÄX
2CarlEnström30793VÄX
3SivJohansson17517HÖG
3JerryJegård28019HÖG
3GunillaLidby25504HÖG
3AndersLinnér28631HÖG
5Ann-ChristinFranzén21240HVE
5Pär-GöranJohansson23518HVE
5IngridJohansson28142IST
5ArneBjörn31412IST
5SiwWärnbring32589IST
5KurtSandberg28255CDB
5MargarethaMäntylä33349HÖG
5PekkaMäntylä33348HÖG


2018-09-06 Vellingespelen (FJÄ)
V65 Dubbel Annan (L)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Tommy Andersson Huvuddomare: Kjerstin Andersson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1TommyLjungkvist32484QUA
1KlasNilsson25565QUA
2TommyKarlsson27692QUA
2LeifLjungsryd18720QUA
3TommyAndersson12125FJÄ
3BjörnHansson10490FJÄ
3JanOlsson14679SFF
3Roland Persson30182SFF
5CarinaJanson11012LBO
5ClasJanson11050LBO
5GunnelHansson10491FJÄ
5TomasWilson31146FJÄ
5HåkanPaaske14285KÄR
5JonnyPatron13273KÄR
5BirgittaLarsson19724ÖST
5GertieSkagerborg24745ÖST


2018-09-02 Gagnskastet 2 (GAG)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L)    Antal lag 32
Tävlingsledare: Ulla Schönning Huvuddomare: Birger Eriksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1RosieLundström27151LEK
1StureLundström27089LEK
2BirgittaBäcklund23314KLO
2KjellWestin24445KLO
3LeifCarlsson25750KLO
3LenaNordlund27437KLO
3KristinaKusgård29144LEK
3IngvarKusgård28901LEK
5IngerÅrnfelt16557LEJ
5Lars-ErikÅrnfelt16518LEJ
5EvaWedin26183PAN
5SörenSahlins26184PAN
5KerstinDanielsson32347PAN
5HansWikström28217PAN
5RolfBonäs11922LBJ
5VivianneSimpson26302TDJ


2018-09-02 Kållecupen (KÅL)
V55 Dubbel Grupp (L)    Antal lag 32
Tävlingsledare: Kenth Persson Huvuddomare: Ingemar Norder
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LasseKåhlberg20729STE
1TommyJohansson17610USK
2TimoLager13703VAR
2Hans-ÅkeSvensson27787VAR
3JanPolheimer13194KUN
3ÅkeBengtsson21989ONS
3IngerNygren32087VAR
3MatsPeterson10060VAR


2018-09-02 Knuff Cup (Ingår i Halmstad GP) (KNF)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 40
Tävlingsledare: Wolf Karsten Huvuddomare: Jörgen Ahlqvist
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JonnyPatron13273KÄR
1SvenDuvdahl16206KÄR
2BirgittaOlausson18071VAR
2KennethJohansson13821VAR
3Jan-AndersWestman32500FFP
3MatsNilsson25656PET
4RomanoPercat21936FFP
4HåkanSvensson30034FFP
5Per-ErikHolst28451LVÄ
5ChristerLilja11078KÄR
5MonaDahlin20641KÄR
5KnutKarlsson13503HEM
5GunnarDurenius31872VÅS
5RonnieOlsson29234VÅS
5Bengt-ArneNelson32492TUL
5JanNilsson32446FFP


2018-09-02 Knalleserien 2018 slutspel (DAL)
Öppen 4 Monrad (P)    Antal lag 32
Tävlingsledare: Gun Engström Huvuddomare: Kjell Engström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BOR 1Jari Ilomäki BOR
2KIF 1Berit Sjöberg KIF
3POM 2Stefan Gustafsson POM
3DAL 3Lars-Göran Axelsson DAL
5SKNJan-Erik Johansson SKN
5DAL 1Inge Perbring DAL
5SSÖ 4Göran Larsson SSÖ
5KIN 1Gull-Britt Svahn KIN


2018-09-01 Landskrona Cup (WWI)
V65 Dubbel Grupp (L)    Antal lag 21
Tävlingsledare: Oscar Bergman Huvuddomare: Thomas Trobäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1ChristerLilja11078KÄR
1JonnyPatron13273KÄR
2GunHeidenreich14010KÄR
2WernerHeidenreich14011KÄR
3KnutKarlsson13503HEM
3LarsPihl31610HEM
3RonnieAndersson12822KLL
3ArneTrobäck10764KLL


2018-09-01 Landskrona Cup (WWI)
Öppen Dubbel Grupp (L)    Antal lag 27
Tävlingsledare: Oscar Bergman Huvuddomare: Thomas Trobäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Viktorvon Eggers Patron11103KÄR
1Henrivon Eggers Patron11102KÄR
2SusanneAdolfsson12851ÅST
2HåkanAdolfsson31657ÅST
3EvaCarlsson25LBO
3Fredrik JSvensson27LBO
3AnnikaKarlsson26317BKS
3OweKarlsson26316BKS


2018-09-01 SBA OPEN (EBP)
Öppen Dubbel C-pool (L)    Antal lag 25
Tävlingsledare: Eric Ericsson Huvuddomare: Robert Malm
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LeoBrood Björk17085SÖR
1DanielConte32393BOO
2ÅkeBorgström18FPS
2LeifKarlsson32047FPS
3StenAlstander15582TPC
3PauliMäkitalo17708SCP
3ClarenceWahman34074WAS
3RolfWahman32717WAS
5HelenePalovaara Di Tella32072MAR
5RogerAndersson32071SCP
5AnnetteEklund20363FLE
5ThomasJonsson31920FLE
5MikaelBartoft29361AOB
5PierreGeerhold32799018
5JanAndersson28322MAL
5AndersSundqvist10892MAL