Hoppa till sidans innehåll
Förbundet
För förening
För spelare
SBF Online
Hem
Tävlingskalendern
Anmäl till tävling
Lämna resultat
Resultat
Seriespel
Ladda ner
Rankinglistor
Nyheter
Manualer
Domarregister
Logga in
Välj år:
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
Filtrera på distrikt:
GBBF
HSBF
NSBF
ÖSBF
SBFD
SSBF
StBF
SvBF
WDBF
Januari
Februari
Mars
April
Maj
Juni
Juli
Augusti
September
Oktober
November
December
2024-03-17
Falkens Gubbröra (FFP)
Herr Dubbel Monrad (L)
Antal lag 18
Tävlingsledare:
Ove Johansson
Huvuddomare:
Björn Lindell
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Lars
Magnusson
33870
LÄJ
1
Kenneth
Johansson
13821
VAR
2
Bo
Karlberg
25591
VAR
2
Melker
Karlsson
36031
VAR
3
Jan-Inge
Andersson
33845
FFP
3
Ola
Stenbrink
20794
FFP
4
Lars-Erik
Byström
33968
FFP
4
Lars
Henriksson
29888
FFP
5
Thomas
Ericson
14098
HPK
5
Thomas
Wiede
12100
CPC
5
Jörgen
Ahlqvist
27074
VÅS
5
Bo
Nilsson
34050
VÅS
2024-03-16
Hallcupen 3 (KUN)
V60 Dubbel Monrad (L)
Antal lag 41
Tävlingsledare:
Britt Andrén
Huvuddomare:
Berit Larsson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Patrick
Massimi
25238
TBG
1
Miro
Fraj
25201
STE
2
Bo
Karlberg
25591
VAR
2
Hans-Åke
Svensson
27787
VAR
3
Kenneth
Johansson
13821
VAR
3
Melker
Karlsson
36031
VAR
4
Mikael
Nilsson
13344
SLO
4
Mats
Thulin
29140
SLO
5
Jan-Åke
Petersson
23627
KUN
5
Mehdi
Vaziri
35355
KUN
2024-03-16
Gothenburg Indoor Open (GBB)
Öppen Dubbel Pool (L)
Antal lag 32
Tävlingsledare:
Håkan Eriksson
Huvuddomare:
Ctefan Brochmann
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
John
Olofsson
16291
GBB
1
Johan
Ericson
22802
SLO
2
Håkan
Berg
13
KÄR
2
Pelle
Wallin
13226
SLO
3
Andreas
Ahlwin
23481
SCP
3
Anders
Csapó
23666
SCP
3
Fredrik
Holmqvist
23289
LID
3
Ansaree
Chaimoon
25260
DON
5
Albin
Kalén
36436
BIS
5
Hampus
Kalén
36437
BIS
5
Helene
Palovaara Di Tella
32072
SCP
5
Rickard
Åberg
35400
BKB
5
Staffan
Stjernholm
11477
GBB
5
Anna
Theander
21516
GBB
5
Kristofer
Hirverud
27236
HPK
5
Andreas
Jakobsson
19121
HPK
2024-03-16
Par och Triss i Damer (TBG)
Dam Dubbel Grupp (R)
Antal lag 40
Tävlingsledare:
Ulf Ivarsson
Huvuddomare:
Christer Pettersson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Cajsa
Fransman
34816
TBG
1
Maria
Pedersen
22126
TBG
2
Anna
Lagerkvist
12510
TBG
2
Birgitta
Massimi
25408
TBG
3
Agneta
Ljungberg Bengtsson
10213
QUA
3
Mari
Nordfors
27042
HLS
3
Lynn
Ljungberg
11522
LBO
3
Susanne
Lindblad
28324
QUA
5
Moa
Ingelstedt
32608
LAN
5
Engla
Rosquist
32900
KÄV
5
Emma-Josefine
Österberg
30563
SME
5
Martina
Wallin
37228
SME
5
Marie
Ejdedal
34605
CAL
5
Annjeanette
Strömberg
30671
CAL
5
Katarina
Bjerkland
29458
CAL
5
Britt-Marie
Gudmundsson
28012
CAL
2024-03-17
Par och Triss i Damer (TBG)
Dam Trippel Grupp (R)
Antal lag 32
Tävlingsledare:
Ulf Ivarsson
Huvuddomare:
Christer Pettersson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Anna
Lagerkvist
12510
TBG
1
Birgitta
Massimi
25408
TBG
1
Emelie
Olsen
34849
TBG
2
Linda
Bengtsson
14271
LBO
2
Eva
Carlsson
25
LBO
2
Jessica
Johansson
38
CPC
3
Jennie
Lindberg
28806
HPK
3
Emelie
Parnevall
28746
HPK
3
Renate
Olsson
25738
HPK
3
Frida
von Eggers Patron
31678
KÄR
3
Linnea
von Eggers Patron
30289
KÄR
3
Lina
von Eggers Patron
11098
KÄR
5
Bodil
Tjäderkvist
10170
FJÄ
5
Anne
Tapper
13620
LBO
5
Pia
Wirentoft-Lindberg
33164
LBO
5
Ingrid
Ståhl
19277
HBK
5
Marianne
Ohlsson
18386
KLL
5
Camilla
Kannenberg
12838
KÄR
5
Marion
Andersson
10315
TBG
5
Lena
Boye
31291
TBG
5
Christina
Corneliusen
20488
TBG
5
Monica
Eriksson
11263
LEJ
5
Gabriella
Karp
13884
LEJ
5
Gitten
Råsander
11267
LEJ
2024-03-15
Veteranmix (LUL)
V65 Mixed Trippel Monrad (L)
Antal lag 27
Tävlingsledare:
L-G Eriksson
Huvuddomare:
Bengt Månsson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Jan-Olof
Holmström
27442
LUL
1
Margareta
Holmström
27567
LUL
1
Sven
Nilsson
29956
LUL
2
Åse
Nyström
11830
BOD
2
Rune
Dahl
33085
SKL
2
Ole
Jansson
30163
SKL
3
Lars
Söderström
35541
LUL
3
Britta
Westergaard
29729
LUL
3
Mats
Lindgren
11412
LUL
3
Roger
Lundmark
21297
SKL
3
Lars
Nordin
17209
SKL
3
Åsa
Nordin
27384
SKL
4
Håkan
Bergman
34321
NYB
4
Greta
Hedkvist
37260
NYB
4
Jan-Erik
Åkvist
27831
NYB
4
Gunilla
Backman
29957
LUL
4
Kjell
Backman
29958
LUL
4
Matz
Rosenberg
24886
LUL
4
Hans
Holm
35539
LUL
4
Monica
Lindmark
28085
LUL
4
John-Erik
Sundqvist
37238
LUL
4
Gunvor
Gran
30799
PIT
4
Gun
Hällgren
32402
PIT
4
Anders
Thorell
33755
PIT
2024-03-15
Marsveteranen (BIS)
V65 Dubbel Monrad (L)
Antal lag 28
Tävlingsledare:
Roy Wendel
Huvuddomare:
Björn Berg
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Hans
Lindqvist
36173
BIS
1
Lars
Hesse
21855
TRX
2
Rolf
Augustsson
32395
ULC
2
Svante
Johansson
29736
ULC
3
Jan-Olof
Bengtsson
36180
BIS
3
Mona
Bengtsson
36276
BIS
4
Erik Werner
Berg
36364
BIS
4
Tommy
Sjöberg
36172
BIS
5
Georg
Lidén
33252
IST
5
Siv
Wärnbring
32589
IST
2024-03-14
Klottorsdag 1 (KLO)
V65 Dubbel Monrad (L)
Antal lag 24
Tävlingsledare:
OveEriksson
Huvuddomare:
Ingemar Westin
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Lars
Bossel
35180
GRY
1
Christer
Nordahl
34582
GRY
2
Leif
Carlsson
25750
KLO
2
Lars-Erik
Wallin
34312
KLO
3
Bertil
Envall
28191
KLO
3
Jörgen
Stening
20151
KLO
3
Bo
Holvigsson
36155
KLO
3
Anders
Nordqvist
35223
PAN
5
Lasse
Björkman
34712
KLO
5
Kerstin
Ols
34911
KLO
5
Kjell
Karlsson
27128
NÄS
5
Anders
Westin
37071
NÄS
5
Mats
Danielsson
33486
MOR
5
Lars
Andersson
24810
MOR
5
Ingrid
Envall
28192
KLO
5
Ingvar
Björklund
32300
VBS
2024-03-10
Bogesundsfighten (ULC)
Öppen Dubbel Monrad (L)
Antal lag 40
Tävlingsledare:
Ivar Wahl
Huvuddomare:
Lennart Kjaer
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Nicolas
Gonzalez Hedqvist
34351
SÖR
1
Kim
Larsson
34354
SÖR
2
Kenneth
Larsson
30057
TRX
2
Jörgen
Strende
14243
TRX
3
Stefan
Holmström
24
GBB
3
Owe
Karlsson
26316
CAR
3
Stefan
Lindberg
34272
TRA
3
Jerry
Rogerstam
36126
CAR
5
Per-Ola
Eliasson
29635
ULC
5
Svante
Johansson
29736
ULC
5
Elliott
Angselius
33646
CAR
5
Stefan
Adolfsson
35762
CAR
5
Ulrika
Holmqvist
30236
HÄL
5
Fredrik
Holmqvist
23289
LID
5
Georg
Lidén
33252
IST
5
Petra
Zackrisson Lidén
37154
IST
2024-03-09
Lillens FemKamp (LVÄ)
Öppen Annan Annan (L)
Antal lag 12
Tävlingsledare:
Anders Månsson
Huvuddomare:
Pontus Björk Zaar
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Håkan
Hallberg
14358
KÄR
1
Charlie
Thunberg
31654
KÄR
1
Linnea
von Eggers Patron
30289
KÄR
1
Viktor
von Eggers Patron
11103
KÄR
1
Peter
Oskarsson
26256
HPK
2
David
Wiik
32992
LBO
2
Stefan
Adolfsson
35762
CAR
2
Elliott
Angselius
33646
CAR
2
Magnus
Müller
24655
KÄR
2
Patrik
Wiik
16505
LBO
3
Klas
Nilsson
25565
QUA
3
Dennis
Paulsson
30795
QUA
3
Aymen
Baccouche
35683
LBO
3
Andreas
Halvorsen
21839
LBO
3
Leif
Jönsson
31203
LBO
4
Eva
Carlsson
25
LBO
4
Fredrik J
Svensson
27
LBO
4
Mattias
Gren
11219
KÄV
4
Thomas
Nilsson
23063
KÄV
4
Kenneth
Köhalmi
37
LBO
2024-03-09
Marsträffen (VÄX)
V65 Dubbel Monrad (P)
Antal lag 28
Tävlingsledare:
Anita Lönnqvist
Huvuddomare:
Anders Holmberg
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Hasso
Hansson
21470
VÄX
1
Lars-Gunnar
Nilsson
31497
VÄX
2
Jonny
Fransson
35236
CAR
2
Per
Krantz
33512
CAR
3
Gunther
Schmieder
Ryssby
3
Per
Gunnarsson
Ryssby
2024-03-09
Vårmixen (KOT)
V60 Mixed Dubbel Monrad (P)
Antal lag 51
Tävlingsledare:
Ulf Rahne
Huvuddomare:
Jörgen Nilsson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Kerstin
Lundberg
KNF
1
Lennart
Nordqvist
KNF
2
Leif
Brag
KOT
2
Monika
Lindström
KOT
3
Thomas
Wiede
CPC
3
Anita
Karlsson
FUR
4
Arne
Karlsson
VÅS
4
Carina
Karlsson
VÅS
5
Jonny
Patron
KÄR
5
Anita
Rasmusson
KÄR
2024-03-09
Skälby trippeln (CAL)
Öppen Trippel Annan (P)
Antal lag 16
Tävlingsledare:
Marie Ejdedal (Propagandatävling)
Huvuddomare:
Anders Holmberg
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Hampus
Jacobsson
31849
DON
1
Joaquin
Trechera
14649
DON
1
Cornelis
Patron
27355
DON
2
Kaarlo
Issal
31765
MÖN
2
Mats
Karlsson
33504
MÖN
2
Jari
Viderholm
19432
MÖN
3
Kerstin
Ljungdahl
33650
WES
3
Tomas
Ljungdahl
33651
WES
3
Håkan
Gustavsson
32554
WES
3
Anders
Benderix
20170
CAL
3
Antonio
Patron
14652
KÄR
3
Eva
Karlsson
21109
CAL
2024-03-09
Ulricacupen (ULC)
Dam Dubbel Monrad (L)
Antal lag 40
Tävlingsledare:
Ivar Wahl
Huvuddomare:
Lars Andersson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Lisbeth
Enoksson
35133
IST
1
Siv
Wärnbring
32589
IST
2
Cecilia
Holm
24525
LID
2
Berit
Sjöberg
25410
VAR
3
Eva-Karin
Ingelstedt
15369
SLO
3
Emelie
Parnevall
28746
HPK
3
Gudrun
Larsson
36485
PNU
3
Anna-Lena
Petersson
21997
PNU
5
Anita
Söderberg
33940
SKN
5
Christina
Urbanke
34961
SKN
5
Carina
Lindgren
34696
ULC
5
Lena
Persson
24102
ULC
5
Karin
Brorsson Linderoth
34631
ULC
5
Elisabeth
Vestman
36954
ULC
5
Britt-Marie
Bylin
31408
ULC
5
Gull-Britt
Svahn
18314
ULC
2024-03-07
Torsdag Petanque Fight nr 2 (TRX)
Öppen Dubbel Monrad (L)
Antal lag 14
Tävlingsledare:
Oliver Thorell
Huvuddomare:
Tom Hansen
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Mattias
Thorell
17332
TRX
1
Jonas
Sundqvist
37023
TRX
2
Roger
Söder
14246
CAR
2
Karl-Magnus
Karlsson
22618
CAR
3
Jonas
Strende
16577
CPC
3
Niklas
Strende
36870
TRX
4
Jenny
Jönsson
29359
TRX
4
Annika
Claesson
30639
BON
5
Tatiana
Kostsova
36958
TIB
5
Pia
Johnsson
34999
BIS
2024-03-03
ÖBK mix (ÖBK)
Öppen Mixed Trippel Pool (L)
Antal lag 16
Tävlingsledare:
Solbritt Eidenby
Huvuddomare:
Mats Hult
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Jörgen
Ekholm
11658
SUN
1
Jennie
Hällström
31414
MAR
1
Lars Erik
Skybak
33492
JAM
2
Helene
Rosenholm
12001
SUN
2
Håkan
Jonsson
11997
SUN
2
Hans
Insulander
21704
SUN
3
Gun
Skiöld
25834
NJV
3
Ove
Olsson
25789
NJV
3
Bengt
Alfredsson
35709
ÖBK
4
Ulrika
Bredberg
35698
ÖBK
4
Christer
Nilsson
36213
ÖBK
4
Tord
Woxlägd
33343
ÖBK
2024-03-03
Boden veteran cup (BOD)
V55 Dubbel Grupp (L)
Antal lag 24
Tävlingsledare:
Anders Nyström
Huvuddomare:
Christer Jansson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Ole
Jansson
30163
SKL
1
Lars
Nordin
17209
SKL
2
Berth
Ganestig
23964
LUL
2
Rolf
Lindgren
11413
LUL
3
Benny
Isaksson
16487
BOD
3
Ove
Isaksson
14773
BOD
3
Gun-Britt
Jansson
30162
SKL
3
Åsa
Nordin
27384
SKL
5
Ewa
Hahn Karp
13880
NOR
5
Majlis
Israelsson
22836
NOR
5
Anders
Järnberg
20654
BOD
5
Benny
Martinsson
19528
BOD
5
Anett
Martinsson
19527
BOD
5
Åse
Nyström
11830
BOD
5
Anders
Thorell
33755
PIT
5
Börje
Landgren
35695
PIT
2024-03-02
Hallands Lag-DM (BFA)
V55 Annan Pool (D)
Antal lag 21
Tävlingsledare:
Ove Johansson
Huvuddomare:
Ove Johansson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Kenneth
Johansson
13821
VAR
1
Birgitta
Olausson
18071
VAR
1
Per
Berndtsson
36026
VAR
1
Jari
Alatalo
36024
VAR
1
Martin
Weddig
36027
VAR
1
Hans
Ericsson
33395
VAR
1
Arne
Dyberg
29752
VAR
2
Annika
Gleisner
34038
TUL
2
Bengt-Arne
Nelson
32492
TUL
2
Marianne
Nelson
32493
TUL
2
Gunvor
Carlsson
32528
TUL
2
Lars
Nilsson
30630
TUL
2
Ing-Britt
Pehrson
33209
TUL
3
Christer
Wahlsten
34161
VÅS
3
Kenneth
Rohde
32320
VÅS
3
Kent
Ericsson
33432
VÅS
3
Lennart
Byström
17542
VÅS
3
Marianne
Ljungberg
28968
VÅS
3
Sven-Arne
Malmstedt
11038
VÅS
3
Elisabeth
Lennartsson
34502
VÅS
3
Bengt
Hallström
14408
KNF
3
Robert
Persson
35165
KNF
3
Kerstin
Lundberg
28969
KNF
3
Christer
Jönsson
24003
KNF
3
Lennart
Nordqvist
16572
KNF
3
Lars-Åke
Simonsson
20464
KNF
3
Anselm
Finnback
34064
KNF
5
Mats
Peterson
10060
VAR
5
Hans-Åke
Svensson
27787
VAR
5
Inger
Nygren
32087
VAR
5
Melker
Karlsson
36031
VAR
5
Lars
Mauritsson
25229
VAR
5
Bo
Karlberg
25591
VAR
5
Lena
Karlsson
32088
VAR
2024-03-02
UPS Mars-Cup (UPS)
Dam Dubbel Monrad (L)
Antal lag 14
Tävlingsledare:
Inga Stenbrink
Huvuddomare:
Inger Isaksson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Carin
Hervieu
27312
BRO
1
Åsa
Wirström
21776
BRO
2
Kajsa
Eklund
34353
SÖR
2
Frida
Brage
30972
SÖR
3
Tanja
Westin
30935
SIT
3
Joy
Ström
35794
AIK
3
Gun-Britt
Söderlund
32671
UPS
3
Monica
Jörke-Forsberg
30455
UPS
5
Mildred
Larsson
36623
UPS
5
Gun-Britt
Gustafsson
37028
UPS
5
Annelie
Ehrenros
30174
BRO
5
Carina
Ellvin
28015
BRO
5
Lillemor
Elihn
31118
UPS
5
Marianne
Henriksson
11736
UPS
5
Ann-Cristine
Gedeborg
34683
018
5
Siv
Vedung
11756
018
2024-03-02
ÖBK mix (ÖBK)
Öppen Mixed Dubbel Pool (L)
Antal lag 19
Tävlingsledare:
Solbritt Eidenby
Huvuddomare:
Mats Hult
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Eva
Persson
27418
ÖBK
1
Dan
Bakkman
33810
NJV
2
Eva
Engstrand
35799
JAM
2
Karl-Olof
Pålsson
36421
JAM
3
Lena
Hasmats
31502
SKÖ
3
Carl-Erik
Persson
31341
SKÖ
4
Ulrika
Bredberg
35698
ÖBK
4
Christer
Nilsson
36213
ÖBK
2024-03-02
UPS Mars-Cup (UPS)
V55 Trippel Monrad (L)
Antal lag 34
Tävlingsledare:
Inga Stenbrink
Huvuddomare:
Inger Isaksson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Mats
Andersson
13373
BRO
1
Pauli
Mäkitalo
17708
BRO
1
Janne
Vejdegren
14436
BRO
2
Joakim
Ilbäcks
12279
SVÄ
2
Taisto
Vailiola
12287
SVÄ
2
Kent
Wilhelmsson
19990
SVÄ
3
Per
Davidsson
13950
SVÄ
3
Håkan
Eriksson
25149
SVÄ
3
Mats
Gelin
10792
SVÄ
3
Ragnhild
Bergström
32810
TBC
3
Hans
Brandin
24398
TBC
3
Ilkka
Hokkanen
33279
TBC
5
Gunnar
Benon
33323
DIF
5
Catarina
Gilljam
37143
DIF
5
Peter
Sköldestam
33964
DIF
5
Håkan
Pettersson
18513
TBC
5
Pia
Tonelid
10623
TBC
5
Leif
Eriksson
10642
TBC
5
Lars
Frykberg
11439
018
5
Ronny
Lillelund
18449
018
5
Fredrik
Pontén
27749
018
5
Leif
Karlsson
32047
FPS
5
Kjell
Mattsson
27324
FPS
5
Åke
Löwbeer
15251
FPS
2024-03-02
Boden veteran cup (BOD)
V55 Dubbel Grupp (L)
Antal lag 20
Tävlingsledare:
Anders Nyström
Huvuddomare:
Benny Martinsson
Placering
Förnamn
Efternamn
Licensnr
Klubb
1
Ove
Isaksson
14773
BOD
1
Christer
Jansson
20934
BOD
2
Per
Aronsson
11804
BOD
2
Kent
Olsson
11833
BOD
3
Lars
Nordin
17209
SKL
3
Åsa
Nordin
27384
SKL
3
Berth
Ganestig
23964
LUL
3
Rolf
Lindgren
11413
LUL
IdrottOnline Förbund - en del av svensk idrott