Hoppa till sidans innehåll
Har du problem att logga in eller vid anmäl till tävling? Läs informationen du hittar om du klickar på Hem.

Välj år: Filtrera på distrikt:
Januari Februari Mars April Maj Juni Juli Augusti September Oktober November December
2017-06-25 DM Halland Mixdubbel Ö, V55, J (BFA)
V55 Mixed Dubbel Annan (D)    Antal lag 14
Tävlingsledare: Ove Johansson Huvuddomare: Sven-Gunnar Andersson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Ann-BrittCarlsson31754VAR
1LeifCarlsson31753VAR
2LenaHjalmarsson31072VAR
2WalterMörk31071VAR
3ArneKarlsson28134VÅS
3CarinaKarlsson28967VÅS
3KennethJohansson13821VAR
3BirgittaOlausson18071VAR


2017-06-25 Solbergalägget (SOL)
Öppen Dubbel Monrad (L)    Antal lag 12
Tävlingsledare: Lars Mikaelsson Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HermanThorell24669POM
1JanneJohansson24435TPC
2SimonThorell27579POM
2LarsStenborg31691POM
3RobertUlfsson30208SÖR
3LeifRappner19703CPC
4AnnelieGustafsson Rithell27814TRA
4Lars-GunnarWiik15156TRA
5Sandra Rithell31221TRA
5MonaGustafsson26174TRA


2017-06-25 Solbergalägget (SOL)
V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Lars Mikaelsson Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BennyÅkesson11908BRO
1Thomas LJohansson14190RON
2MatsNilsson15082PEK
2GunnarÖster19903PEK
3MargaretaLundqvist28778VÄX
3BernardoEspejo15747VÄX
4ÖstenKarlsson15155CDB
4KurtSandberg28255CDB
5GöranGustavsson10052LEJ
5ArneJohansson18802LEJ


2017-06-25 Tycho Brahe Cup (WWI)
V65 Dubbel Grupp (L)    Antal lag 26
Tävlingsledare: Oscar Bergman Huvuddomare: Berth Lindelöf
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AnitaRasmusson10237KÄR
1Jan LennartAndersson27691MTK
2CarinaJanson11012LBO
2ClasJanson11050LBO
3AndersTapper13619QUA
3DennisPaulsson30795QUA
3KnutKarlsson13503HEM
3LarsPihl31610HEM


2017-06-25 Tycho Brahe Cup (WWI)
Öppen Dubbel Grupp (L)    Antal lag 23
Tävlingsledare: Oscar Bergman Huvuddomare: Berth Lindelöf
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1CamillaLund27618TBL
1AndersLarsson13665CPC
2DanielAndersson24990TBL
2LarsSvensson12638TBL
3IweKrüger10512RON
3MatsHansson32434TBL
3FredrikDahl24966HBK
3ThomasJohansson13091HBK


2017-06-17 Hallands Veteranseriespel sammandrag 1 (BFA)
V55 3+3 Annan (D)    Antal lag 31
Tävlingsledare: Ove Johansson Huvuddomare: Gunnar Wåhlberg


2017-06-18 Hallands Veteranseriespel sammandrag 1 (BFA)
V55 3+3 Annan (D)    Antal lag 31
Tävlingsledare: Ove Johansson Huvuddomare: Gunnar Wåhlberg


2017-06-13 Jubileumsmixen V65MXd (DAL)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L)    Antal lag 34
Tävlingsledare: Ann-Sofie Johansson Huvuddomare: Lars-Göran Axelsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1IrmaGustafson19973LEJ
1ArneJohansson18802LEJ
2MonaLarsson26253KIF
2Jan-OlofCaspersson10854KIF
3IngerLöfgren10110KÄR
3OveLöfgren16095KÄR
4ChristianeNegrelli28743HÖG
4LeopoldBöttcher26077HÖG
5SirkkaPetersen24029KIF
5KjellPetersen22587KIF
5BirgittaBlad27756LAN
5SuneBlad27450LAN
5Anna-MariaKarlsson12595SKA
5IngemarKarlsson12597SKA
5ChristinaAhlberg24291DAL
5JanAhlberg21892DAL


2017-06-10 Bogesundsfighten (ULC)
V55 4 Monrad (L)    Antal lag 12
Tävlingsledare: Ivar Wahl Huvuddomare: Roger Smedenfeldt
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1ThomasEfraimsson28413ULC
1BorisRygert27884ULC
1JimmySjölund23095ULC
1LennartRapp33673ULC
2SörenStenberg17055DEB
2SannaTrogen10911DEB
2StefanAlmblad31061HÄL
2BoHaraldsson15546HÄL
3GudrunAndréasson13157SKN
3Jan-ErikJohansson26160SKN
3LennartOlsson28434SKN
3TerhiYlitapio25118SKN
4DickEnander30010ULC
4EivorJohansson15160ULC
4JanKling29739ULC
4AndersSvensson27045ULC
5KjellPetersen22587KIF
5SirkkaPetersen24029KIF
5IngerBäck32877SKA
5TommyBäck32878SKA
5BarbroAlmgren32676HÖK
5Per-OlaEliasson29635HÖK
5ChristerGreen30426HÖK
5EddyPersson14643HÖK
5ArneAndersson27816BBC
5StigClaesson27791BBC
5ErkkiSyrjälä25663BBC
5UllaÖhlander27004BBC
5PederAronsson14609BOR
5ChristerLenson27051BOR
5PederAronsson14609BOR
5ChristerLenson27051BOR
5PekkaSvärd25155BOR
5LeifThomsen28935BOR


2017-06-10 Veteranen (KÄR)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 16
Tävlingsledare: Fredrik Dahl Huvuddomare: Thomas Trobäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MonaDahlin20641KÄR
1KnutKarlsson13503HEM
2BertilPettersson26009HEM
2KerstinSvensson15325HEM
3SiegfridKannenberg12839KÄR
3Bengt ÅkeMattsson14844KÄR
4IngerLöfgren10110KÄR
4OveLöfgren16095KÄR
5CamillaKannenberg12838KÄR
5UllaWillnersson- Mattsson14845KÄR


2017-06-10 Landslagskval Veteran Finalspel, Falkenberg (FFP)
V55 Trippel C-pool (FA)    Antal lag 15
Tävlingsledare: Ove Johansson Huvuddomare: Lisa Köhalmi
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LeifBäckström13987MAR
1PeterBengtsson7MAR
1JonaNäs14988MAR
1ÅkeLöwbeer15251MAR
2DagHervieu15007BOO
2JanneVejdegren14436BOO
2OveLindeberg21181BOO
3ThomasCallderyd11355GBB
3JanneJohansson24435TPC
3HannuKolehmainen14061TRX
3MikaelBaaz10967SKT
3Bert-OveSund17683SKT
3Lars-ErikLarsson18594SKT
3AndréTalon13223SLO
5BertilAdlivankin12491BRO
5DennisDuvenfelt15076BRO
5MatsAndersson13373BRO
5PelleWieveg17463BRO
5BernardoEspejo15747VÄX
5LeifKarlsson19061VÄX
5JanBjerkland28786CAL
5MargaretaLundqvist28778VÄX
5KjellMattsson27324BOO
5GöranEkroth21079BOO
5Bengt-ÅkeHåkansson14985BOO
5KennyEkwall19580BOO
5JonnyPatron13273KÄR
5YngveEvaldsson13553KÄR
5HåkanBerg13KÄR
9LeifEklöf14430BRO
9HasseEkström13037BRO
9SvenVejdegren17399BRO
9MarjaVejdegren32415BRO
9JaimeHiga15344QUA
9KlasNilsson25565QUA
9JerryKäsper14315NOB
9TommyLjungkvist32484QUA
9GertOlsson19419KÄR
9RolandBengtsson10088KÄR
9AntonioPatron14652KÄR
9KennethMarell15077BRO
9ArneKemvall14973BRO
9BennyÅkesson11908BRO
9ErikFrieberg14968BRO
9LarsNordin17209SKL
9TorePettersson21299SKL
9OleJansson30163SKL
9ÅsaNordin27384SKL
9Eva-KarinIngelstedt15369SKT
9KerstinJohansson10320HÄL
9HeleneWiding14080DEB
9JoakimTrogen15836DEB
9RolfClaesson20673BON
9AnitaClaesson21553BON
9ClaesBergh14202BON
9SvanteAndersson14198BHM


2017-06-08 Klottorsdag 3 (KLO)
V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 35
Tävlingsledare: Kjell Karlsson Huvuddomare: Inga Lindström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HåkanEgnell25917LBJ
1HarriKolehmainen29006LBJ
2RolfBonäs11922LBJ
2RolfRaumer28391LBJ
3BertilEnvall28191MOR
3AndersTäpp28575MOR
4SörenSahlins26184PAN
4EvaWedin26183PAN
5KjellForsström24065KRY
5JonnyNilsson30711KRY
5BengtLandh28900LEK
5LarsNygårds25061LEK


2017-06-07 Hoforsveteranen (HOF)
V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 32
Tävlingsledare: Göte Bäcklund Huvuddomare: Göte Bäcklund
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BertilEnvall28191MOR
1AndersTäpp28575MOR
2RolfRaumer28391LBJ
2Sten-ÅkeBergström14752LBJ
3HarriKolehmainen29006LBJ
3KarinHansson29001LBJ
4JonnyEriksson29766STL
4IngeWedholm29787STL
5IngridEnvall28192MOR
5SuneOlsson29424MOR
5KjellWallström28390GAG
5MärtaWallström28574GAG


2017-06-07 Sansjös Damcup (SSÖ)
Dam Dubbel Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Göran Carlén Huvuddomare: Jan Lehtonen
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BeritSjöberg25410KIF
1CarinaSutt30835SKT
2BarbroLarsson28415SSÖ
2MonicaLarsson25546SSÖ
3Gull-BrittSvahn18314KIN
3GerdTunje27722POM
4MonaLarsson26253KIF
4HelenaOjala27475KIF
5KerstinBelfrage21205SKT
5MariannaPruszynska24082SKT
5LisbethBonander30822SSÖ
5Ann-ChristinBjörklin31672HÖK
5BirgitAdler28412SSÖ
5MonaCarlsson28345SSÖ
5Britt Nilsson28975BOR
5AnitaWahlgren33262BOR


2017-06-06 37:e Rövarecupen (RVK)
V55 Dubbel Grupp (R)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Eva Bengtsson Huvuddomare: Berth Lindelöf
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LarsCato18490TBG
1Claus-GöranSjöholm13616TBG
2YngveEvaldsson13553KÄR
2JonnyPatron13273KÄR
3KlasNilsson25565QUA
3JerryKäsper14315NOB
4CarinaJanson11012LBO
4ClasJanson11050LBO
5HåkanBergkvist10486TBL
5LeifSvensson10127RON
5TomasBacklund33013TBL
5Karl-ErikSvensson21155TBL
5Thomas LJohansson14190RON
5BennyÅkesson11908BRO
5GertOlsson19419KÄR
5ChristerLilja11078TBG
9AsgerPetersson29524HLS
9BengtStark30740HLS
9BeritHanson13510TBG
9ThorbjörnHanson27834TBG
9AndersMånsson25043LVÄ
9LenaNilsson14677LVÄ
9TsambikosPapandreou24928LVÄ
9CarstenWilliams30035LVÄ


2017-06-06 Klosterboulen1 (ÅSK)
V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 52
Tävlingsledare: Bo Karlberg Huvuddomare: Douglas Adolfsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HannuKolehmainen14061TRX
1ThomasCallderyd11355GBB
2TimoLager13703VAR
2Hans-ÅkeSvensson27787VAR
3KennethJohansson13821VAR
3BirgittaOlausson18071VAR
3AnitaLarsson27439FFP
3KurtLarsson27224FFP
4EddyPersson14643HÖK
4HansJohansson12704SSÖ
5Jan-ÅkePetersson23627KUN
5JanViberg14468KUN
5IngemarGunnarsson30137ÅSK
5BengtNilsson31986ÅSK
5BarbroSkogum25111SKN
5HåkanSkogum25112SKN
5BrittBrorsson24956VAR
5SallyMartinsson23901VAR
9DickHolt-Busk31232VED
9LillemorCarlsson12427LAN
9LisbethWelin30347VPC
9StigGunnarsson31248ÅSK
9GunnelEdsand31777LAN
9MarianneVidhäll Bender33327ÅSK
9OveAntonsson26172LÄJ
9RomanoPercat21936FFP
9HarryLundström31984ÅSK
9Ulla-BrittPersson28754LÄJ
9BrittSjöstedt32478VPC
9ViviannLindgren27637VPC
9LilianOlsson27665ÅSA
9WalterMörk31071VAR
9IngerSjöberg19392LID
9ElsaKannenberg11168KUN
9BoLarsson25547SSÖ
9EvaAndersson28348LID
9JanJohnsson30516MTK
9BirgittaBlad27756LAN
9Ann-BrittCarlsson31754VAR
9AlfPersson26297LID
9ChristinaEklund27660ÅSA
9MärtaJohansson26158SKN
9BoLarsson25547SSÖ
9KerstinEklund32487TUL
9RolfLindvall24021VPC
9SylviGullberg31281TVÅ
9IngridGranhage28511ÅSA
9IngaWingfors19166LID
9IngridNilsson28258DER
9BengtKarlsson31249ÅSK
9TerhiYlitapio25118SKN
9ChristerPettersson32472ÅSA
9ArneHörder28630FVV
9UllaLundgren32093SKN
9BirgittaMoberg30431ÅSA
9AlvaNyman30781DER
9IngerBengtsson31731LÄJ
9BengtStrömberg28435SKN
9IngridAndersson26136DER
9ThomasAndersson32041ÅSK
9AnitaNilsson28658SKN


2017-06-06 DM Ösbf (SOL)
Öppen Mixed Trippel C-pool (D)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Lars Mikaelsson Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1StenAlstander15582TPC
1UlrikaAlstander16641TPC
1JanneJohansson24435TPC
2MargaretaLundqvist28778VÄX
2LeifKarlsson19061VÄX
2BernardoEspejo15747VÄX
3AnnetteLindgren28524SOL
3Inga-LillHall-Wissing17972SOL
3GertLindgren28523SOL
3Ann-ChristinFranzén21240HVE
3Pär-GöranJohansson23518HVE
3HilbertBjörkdahl12960HVE


2017-06-06 37:e Rövarecupen (RVK)
Öppen Dubbel Grupp (R)    Antal lag 35
Tävlingsledare: Eva Bengtsson Huvuddomare: Berth Lindelöf
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JoachimAndersson39CPC
1JessicaJohansson38CPC
2AndersLarsson13665CPC
2SimonÅkesson26008CPC
3BjörnMeijer10930TBG
3JonasJacobsen28CPC
4EvaCarlsson25LBO
4MikaelLarsson31202LBO
5PatricLarsson15378BKS
5MarieNordh14476BKS
5Hansvon Eggers30650KÄR
5AnetteWesterlund18302NOB
5CarinaLindvall29990HBK
5IngerLindvall30016HBK
5DickNilsson17RVK
5HåkanNilsson12223RVK
9ThomasJohansson13091HBK
9AndersStåhl15034HBK
9RobertUlfsson30208SÖR
9PeterJohansson11874CPC
9JensNörrelökke28850LVÄ
9EbbePålsson29474LVÄ
9LisaKöhalmi11394HBK
9BirgittaNordfors22670HBK
9GustavÖsterberg28283LBO
9LennartTörnblom20784SME
9JennieGöransson28806HBK
9MariNordfors27042HBK
9CamillaLund27618TBL
9CurtLund30571TBL
9Thor AndreasHjelm25390RON
9BoPersson10501RON


2017-06-06 37:e Rövarecupen (RVK)
V65 Dubbel Grupp (R)    Antal lag 44
Tävlingsledare: Eva Bengtsson Huvuddomare: Berth Lindelöf
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AndersTapper13619QUA
1LeifLjungsryd18720QUA
2IvanBrouer28189ÅST
2ChristerPettersson10508ÅST
3IngerLöfgren10110KÄR
3OveLöfgren16095KÄR
4MonaBlixt25540WWI
4Lars UnoNilsson28499WWI
5GöranCarsten19891RVK
5KurtFrid33585RVK
5Per-ErikHolst28451LVÄ
5LeifGrewell12953LVÄ
5AlfLarsson10667ÖST
5BirgittaLarsson19724ÖST
5EigilHansson16463ÅST
5HansNilsson12848ÅST
9ThordLindell31253WWI
9GunillaPetersson24878WWI
9FlemmingHansen31455TBG
9SonjaHansen31456TBG
9LarsEricsson10455FJÄ
9ArneBosma32197SME
9GertieSkagerborg24745ÖST
9MatsSkagerborg26225ÖST
9LenaChristensson33197RVK
9Per-OlofLeijman33203RVK
9IngvarEkberg30159RVK
9Sten-ErikNilsson12226RVK
9JanOlsson14679SFF
9Roland Persson30182SFF
9RonnyAndersson12124FJÄ
9GullanHallberg22214FJÄ


2017-06-06 08-DM Skytte (inkl SM-kval) (D5S)
Öppen Singel Skytte (D)    Antal lag 13
Tävlingsledare: Stefan Olsson Huvuddomare: Federico Romano
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1DanielGillan14316GRÖ
2ChaiKedeskog20034BRO
3LeoBrood Björk17085BOO
3MartinSkärbäck13285BOO


2017-06-06 08-DM Skytte (inkl SM-kval) (D5S)
V55 Singel Skytte (D)    Antal lag 2
Tävlingsledare: Stefan Olsson Huvuddomare: Jarmo Repka
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LeeEkström13951FPS
2JonasAlmqvist29492AIK


2017-06-06 08-DM Skytte (inkl SM-kval) (D5S)
Dam Singel Skytte (D)    Antal lag 4
Tävlingsledare: Stefan Olsson Huvuddomare: Jarmo Repka
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AnnelieWestin30933BOO
2LottaLarsson32BOO
3ChristinaFallsten30751KAJ
3HelenePalovaara Di Tella32072MAR


2017-06-06 08-DM Skytte (inkl SM-kval) (D5S)
Junior Singel Skytte (D)    Antal lag 1
Tävlingsledare: Stefan Olsson Huvuddomare: Federico Romano
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1RasmusWirström31953BRO


2017-06-06 Bajen Cup (HBY)
Öppen Trippel Direkt (L)    Antal lag 42
Tävlingsledare: Carina Ekström Huvuddomare: Hasse Hagberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JerkerMalmsten13055MAR
1Ali AbdiAden28431BOO
1ErikLööf Ekström13044BOO
2Bengt-ÅkeHåkansson14985BOO
2Carl-AxelKarlsson15677BOO
2KjellMattsson27324BOO
3AlbinPlantin12625SCP
3OlleForsberg30958SCP
3Linus Mannerfors29499SCP
3LeifBäckström13987MAR
3ÅkeLöwbeer15251MAR
3PeterBengtsson7MAR
5UlfHansson33647RBK
5TommyLignell25945RBK
5MonicaNilsson24506RBK
5JörgenWinberg19467RBK
5MiaWinberg22007RBK
5PeterWinberg18686RBK
5GöranEkroth21079BOO
5EneJohansson21692BOO
5LarsRingdahl25442BOO
5HansLagerqvist18155CHE
5MatsJonsson22926CHE
5BengtGustafsson18284CHE


2017-06-04 DM SSBF Skytte (D1S)
Junior Singel Skytte (D)    Antal lag 3
Tävlingsledare: Roger Svensson Huvuddomare: Thomas Trobäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1NoelFranzén32350TBG
2EmiliaNilsson32351TBG
3EliazNilsson32352TBG


2017-06-04 DM SSBF Skytte (D1S)
Dam Singel Skytte (D)    Antal lag 4
Tävlingsledare: Roger Svensson Huvuddomare: Thomas Trobäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JessicaKarlsson23562TBG
2CarinaJanson11012LBO
3BirgittaNordfors22670HBK
3CeciliaHolm24525ÅST


2017-06-04 DM SSBF Skytte (D1S)
Öppen Singel Skytte (D)    Antal lag 6
Tävlingsledare: Roger Svensson Huvuddomare: Thomas Trobäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1ThomasJohansson13091HBK
2CarljohanMöller21128ÅST
3AndersStåhl15034HBK
3UlfIvarsson16374TBG


2017-06-04 DM SSBF Skytte (D1S)
V55 Singel Skytte (D)    Antal lag 4
Tävlingsledare: Roger Svensson Huvuddomare: Thomas Trobäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BillJakobsson31726QUA
2Per-ErikHolst28451LVÄ
3ClasJanson11050LBO


2017-06-04 DM GBBF Skytte/skyttekval SM (D3G)
Öppen Singel Skytte (D)    Antal lag 9
Tävlingsledare: Bert Nilsson Huvuddomare: Magnus Halleen
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HenrikHugosson11319LID
2AndreasPetersson23481LID
3LinnCallderyd24900GBB
4JoakimBerge30907GOT


2017-06-04 DM GBBF Skytte/skyttekval SM (D3G)
V55 Singel Skytte (D)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Bert Nilsson Huvuddomare: Magnus Halleen
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BjörnFränding28739VPC
2Eva-KarinIngelstedt15369SKT
3BoHaraldsson15546HÄL
4StefanAlmblad31061HÄL


2017-06-04 DM Halland Trippel Ö, V55, D, J (BFA)
V55 Trippel Annan (D)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Ove Johansson Huvuddomare: Kurt Larsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1TimoLager13703VAR
1MatsPeterson10060VAR
1Hans-ÅkeSvensson27787VAR
2LeviCarlsson31330PET
2AnneliNilsson25240PET
2JanNilsson25239PET
3RonnyEkegren28048LBS
3EjvindFyhr13669LBS
3MonikaLindström30257LBS
3RikardKlang13082PET
3MagnusStibe31957PET
3MatsNilsson25656PET


2017-06-04 DM GBBF singel (D3G)
Öppen Singel Grupp (D)    Antal lag 11
Tävlingsledare: Bert Nilsson Huvuddomare: Hans Torsten Carlsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HenrikHugosson11319LID
2DavyJohansson11154LID
3MattiasAnesten15232LID
4JoakimTrogen15836DEB


2017-06-04 DM GBBF singel (D3G)
V55 Singel Grupp (D)    Antal lag 12
Tävlingsledare: Bert Nilsson Huvuddomare: Hans Torsten Carlsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BoFeiff33578LÄN
2StefanAlmblad31061HÄL
3Bert-OveSund17683SKT
4BoHaraldsson15546HÄL


2017-06-04 DM GBBF singel (D3G)
V65 Singel Grupp (D)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Bert Nilsson Huvuddomare: Hans Torsten Carlsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1GertAndersson10314SKT
2IngvarJohansson33242VPC
3BennyLarsson29693VPC
4ReijoHallikainen21975VPC
5UlfWelin30195VPC
5ChristerGylfe25743USK
5JimBorg28727USK
5RolfHermansson24935HÄL


2017-06-04 DM GBBF singel (D3G)
Dam Singel Grupp (D)    Antal lag 14
Tävlingsledare: Bert Nilsson Huvuddomare: Hans Torsten Carlsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1SannaTrogen10911DEB
2JoannaHalleen31388GOT
3DianaLind Borg28726USK
4SuzanneAlmblad16622HÄL


2017-06-03 SvBF Mixed DM (AOB)
Öppen Mixed Trippel C-pool (D)    Antal lag 14
Tävlingsledare: Lars-Ove Antonsson Huvuddomare: Federico Romano
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1OskarAugustsson23629SÖR
1FridaBrage30972SÖR
1LucasRudin30284SÖR
2JenniferAndersson Persson19373BTT
2SigneHolgersson24649BTT
2PontusTengström10736BTT
3LillemorElihn31118FLE
3KentWetterhus31121FLE
3RandiWetterhus31122FLE
3FrideOlsén32081SÖR
3AnnetteRudin31720SÖR
3ErikRudin31717SÖR
5MikaelAndersson24641BTT
5KennethTengström10735BTT
5ÅsaTengström16026BTT
5BertilJacobsson23426AOB
5BerntRudolf31279AOB
5LenaSjunnesson29023AOB
5ÅsaJonsson21738LBJ
5RogerAndersson28580LBJ
5BettanJonsson28581LBJ
5GunillaAhlbin10868MAL
5KjellAhlbin10006MAL
5KjellAndersson22339MAL


2017-06-03 SvBF Mixed DM (AOB)
V65 Mixed Trippel Monrad (D)    Antal lag 13
Tävlingsledare: Lars-Ove Antonsson Huvuddomare: Federico Romano
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Karl-GustavLindblom20684LBJ
1RolfRaumer28391LBJ
1LenaGustavson29546LBJ
2LeifJakobsson28193FLE
2SeppoLuoma12807FLE
2TuulikkiLuoma12808FLE
3Maj-BrittJakobsson27273FLE
3BengtSundelius30673FLE
3Birgitta Sundelius30674FLE
3SuneCarlsson30992GÄS
3SörenLindh26219GÄS
3AnitaWennberg23704GÄS
5LennartAllansson31008ÖRE
5Marie-LouiseAllansson31007ÖRE
5AnitaSteen30839ÖRE
5BarbroBlomqvist25811FLE
5HåkanBlomqvist25810FLE
5BoJakobsson27272FLE
5BoEkberg11011FLE
5BarbroHjalmarsson22963FLE
5Lars-ÅkeMalmberg20030FLE
5IngvarEriksson29109FLE
5MaudEriksson29111FLE
5AnitaJansson24163FLE


2017-06-04 SvBF Mixed DM (AOB)
V65 Mixed Dubbel Monrad (D)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Lars-Ove Antonsson Huvuddomare: Seppo Luoma
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MargaretaEriksson28199KRY
1BoTorsson31161KRY
2IngaStenbrink27824UPS
2OlleWiberg25291UPS
3Ann-KristinRosén26303LBJ
3TommyÅberg11956LBJ
3BirgittaOlofsson28777018
3GunnarSandberg26070018
5LillemorElihn31118FLE
5LeifJakobsson28193FLE
5NilsHållén29555SÖR
5PiaHållén29556SÖR
5IngvarEriksson29109FLE
5MaudEriksson29111FLE
5GöranCalmerin32375GÄS
5UllaEriksson21141GÄS


2017-06-04 SvBF Mixed DM (AOB)
Öppen Mixed Dubbel C-pool (D)    Antal lag 13
Tävlingsledare: Lars-ove Antonsson Huvuddomare: Seppo Luoma
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1SebastianKallionpää29363AOB
1Anna-KarinGräffelt22882AOB
2ÅsaJonsson21738LBJ
2RogerAndersson28580LBJ
3LucasRudin30284SÖR
3AnnetteRudin31720SÖR
3OskarAugustsson23629SÖR
3FridaBrage30972SÖR
5LasseKallionpää22880AOB
5MoaKallionpää29362AOB
5ErikaHedström27728AOB
5BertilJacobsson23426AOB
5FrideOlsén32081SÖR
5EmmeliRudin30286SÖR
5SigneHolgersson24649BTT
5PontusTengström10736BTT


2017-06-04 SvBF Mixed DM (AOB)
V55 Mixed Dubbel C-pool (D)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Lars-Ove Antonsson Huvuddomare: Seppo Luoma
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BettanJonsson28581LBJ
1Karl-GustavLindblom20684LBJ
2LenaSjunnesson29023AOB
2BerntRudolf31279AOB
3GunillaAhlbin10868MAL
3KjellAndersson22339MAL
3LenaGustavson29546LBJ
3UlfSöderström11937LBJ


2017-06-05 DM NSBF (D8N)
Dam Trippel Pool (D)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Thure Johansson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LenaHansen21598SUN
1AnitaKarlsson28494SUN
1BeritÅslin12411SUN
2Gun-BrittJansson30162SKL
2ÅsaNordin27384SKL
2CerstinPettersson21298SKL
3VivianneHahlin28205GBC
3LilianHolmgren33495GBC
3SylviaHolmgren31739GBC
3AnettMartinsson19527BOD
3ÅseNyström11830BOD
3KerstinPetschler28187BOD
5AnnicaBlom31290SKL
5EvyGustafsson30142SKL
5CarinaSvahn28822SKL
5EwaHahn Karp13880NOR
5MajlisIsraelsson22836NOR
5IngerOlsén32235NOR


2017-06-05 DM NSBF (D8N)
Öppen Trippel Pool (D)    Antal lag 17
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Thure Johansson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KjellKarp13886NOR
1MatsLindström13892NOR
1CurtRenkonen13895NOR
2LenaHasmats31502SUN
2HansKarlsson28495SUN
2ÅkeWinberg11994SUN
3JanBoström16131BOD
3BennyIsaksson16487BOD
3ChristerJansson20934BOD
3HåkanJonsson11997SUN
3HeleneRosenholm12001SUN
3MattiasSjödin11978SUN
5StaffanKarp13889NOR
5MagnusSandberg12731NOR
5LennartStenlund27076NOR
5MatsLindgren11412BOD
5RolfLindgren11413BOD
5RuneÅström21024BOD
5RogerHolm17618SUN
5SuneLindberg26234SUN
5BeritStrandén29800SUN
5JörgenForsberg15235BOD
5PeterHeikkilä24320BOD
5AdelMezzi32703BOD


2017-06-05 DM NSBF (D8N)
V65 Trippel Pool (D)    Antal lag 39
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Thure Johansson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BennyMartinsson19528BOD
1AndersNyström11829BOD
1JanPetschler28188BOD
2SörenForss24069SKL
2LeifGustafsson30141SKL
2TorePettersson21299SKL
3BerntJohansson17400BOD
3JanJohansson17763BOD
3StigSundström20665BOD
3OveOlsson25789NJV
3BengtBergqvist12399NJV
3Jan-ErikForsström31173NJV
5NilsBlom32467NYB
5FredrikLundbäck24297NYB
5Per-ÅkeSpets32209NYB
5BengtJohansson32140SKÖ
5OveKällström27574SKÖ
5Carl-ErikPersson31341SKÖ
5BertilDanielsson28670NJV
5SörenSällbom11983NJV
5PerBoija33301NJV
5EricOscarsson27260GBC
5SonjaOscarsson29928GBC
5IngvarRautio30743GBC


2017-06-03 DM NSBF (D8N)
V65 Singel Pool (D)    Antal lag 94
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Leif Malmström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Jan-OlofHolmström27442LUL
2OveOlsson25789NJV
3SigvardNordgren28274KLX
3LarsGustafsson23583SKL
5AssarLindqvist25606LUL
5JanGedeborg26063LUL
5TommyBaudin24214BOD
5BertilAndréasson26053BOD


2017-06-04 DM Ösbf (SOL)
V65 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 18
Tävlingsledare: Ronny Wissing Huvuddomare: Anders Ring
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1IrmaGustafson19973LEJ
1ArneJohansson18802LEJ
2HelenaWestrin18841BVP
2GöranSandell12732BVP
3IngerÅrnfelt16557LEJ
3Lars-ErikÅrnfelt16518LEJ
3UllaGustavsson28703VÄX
3LarsPettersson28501VÄX
5Britt-MarieOttosson28304TRA
5Lars-GunnarWiik15156TRA
5SivEriksson24992LEJ
5BoEriksson24993LEJ
5IreneJohansson24395TPC
5KristerJohansson23242TPC
5Ann-ChristinFranzén21240HVE
5Pär-GöranJohansson23518HVE


2017-06-04 DM Ösbf (SOL)
Öppen Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Ronny Wissing Huvuddomare: Anders Ring
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AnnikaArvidsson25271TPC
1JanneJohansson24435TPC
2EvaKarlsson21109CAL
2JonnyKarlsson21111CAL
3AnnickaBergström23788BVP
3MagnusBergström12714BVP
3UlrikaAlstander16641TPC
3StenAlstander15582TPC


2017-06-04 DM Ösbf (SOL)
V55 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Ronny Wissing Huvuddomare: Anders Ring
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1EvaBolve19106LEJ
1UlfBolve24331LEJ
2MargaretaLundqvist28778VÄX
2BernardoEspejo15747VÄX
3IréneFransson31103BVP
3UlfPettersson24839BVP
3MarieVidell21592BVP
3DennisVidell20317BVP


2017-06-04 DM NSBF (D8N)
Dam Dubbel Pool (D)    Antal lag 23
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Bengt Månsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HeleneRosenholm12001SUN
1BeritStrandén29800SUN
2Gun-BrittJansson30162SKL
2ÅsaNordin27384SKL
3LenaHansen21598SUN
3BeritÅslin12411SUN
3EwaHahn Karp13880NOR
3MajlisIsraelsson22836NOR
5EstridBäckström28887KLX
5MargitStoltz21576KLX
5KatarinaLarsson Åström25793BOD
5KerstinPetschler28187BOD
5IngerOlsén32235NOR
5MalinRännar13879NOR
5AnnicaBlom31290SKL
5EvyGustafsson30142SKL


2017-06-04 DM NSBF (D8N)
V65 Dubbel Pool (D)    Antal lag 67
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Bengt Månsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1TommyBaudin24214BOD
1StigSundström20665BOD
2GöranEnqvist21585GBC
2Jan-ErikLindquist29276GBC
3LarsGustafsson23583SKL
3ÖstenMyrevik24800SKL
3OveKällström27574SKÖ
3Carl-ErikPersson31341SKÖ
5FolkeBjörkman26115KLX
5GunnarHenriksson15494KLX
5EricOscarsson27260GBC
5SonjaOscarsson29928GBC
5Britt-LouiseAndersson18659LUL
5SvenSundberg18658LUL
5LennartHelgsten27941SKÖ
5BertNorberg21806SKÖ


2017-06-04 08-DM Mixdubbel + Mixtrippel (D5S)
V55 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 11
Tävlingsledare: Stefan Olsson Huvuddomare: Federico Romano
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BengtBerglund15209FPS
1ChristinaBerglund29241FPS
1HåkanNordenstein14818FPS
2Bengt-ÅkeHåkansson14985BOO
2EneJohansson21692BOO
2KjellMattsson27324BOO
3LeeEkström13951FPS
3SvenSandin11563FPS
3CatharinaWiberg13976FPS
3JoséTan Marti32964BRO
3KerstinHopman21448BRO
3LarsLundgren24897BRO
5StenEk19142BSJ
5HanneleKangas25248BSJ
5PerKarlsson14530BSJ
5HasseEkström13037BRO
5IwonaEriksson10643BRO
5LeifEriksson10642BRO


2017-06-04 08-DM Mixdubbel + Mixtrippel (D5S)
Öppen Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 21
Tävlingsledare: Stefan Olsson Huvuddomare: Federico Romano
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Ali AbdiAden28431BOO
1LottaLarsson32BOO
1MartinSkärbäck13285BOO
2DanBackne10599BOO
2JennyHamberg21007BOO
2MatsHamberg17153BOO
3DanielGillan14316GRÖ
3ThereseMånsson32286GRÖ
3GöranRöön32256GRÖ
3MarieBrandén29452BRO
3DennisDuvenfelt15076BRO
3HarkoVerhagen15046BRO
5KilianDruml30714MAR
5HelenePalovaara Di Tella32072MAR
5CalleStrandberg20938MAR
5AnnikaAndersson23521WAS
5ConnyBergman29019WAS
5ClaesWiberg13028WAS
5HeleneBlomqvist12545BRO
5RonnyBlom27396BRO
5BengtMalmström15008BRO
5ConnyPlantin12627SCP
5YvonnePlantin12629SCP
5Linus Mannerfors29499SCP


2017-06-03 DM NSBF (D8N)
Öppen Singel Pool (D)    Antal lag 18
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Tomas Lundbäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MatsLindström13892NOR
2GunnarFors32870KLX
3KalleTarén14660NOR
3StaffanKarp13889NOR
5MagnusSandberg12731NOR
5MikaelRännar13897NOR
5PatrikLindström11677SUN
5NiklasLindström11676SUN


2017-06-03 DM NSBF (D8N)
V55 Singel Pool (D)    Antal lag 19
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Leif Malmström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MatsLindgren11412BOD
2ChristerJansson20934BOD
3RuneDahl33085SKL
3KenthStaaf27800JAM
5JanWrang33604JAM
5SörenForss24069SKL
5RolfLindgren11413BOD
5Lars-ÅkeKulinder11989SUN


2017-06-03 DM NSBF (D8N)
Dam Singel Pool (D)    Antal lag 42
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Tomas Lundbäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BeritÅslin12411SUN
2KerstinPetschler28187BOD
3BrittaWestergaard29729LUL
3SivDahlgren24033KLX
5AnnicaBlom31290SKL
5HeleneRosenholm12001SUN
5GretaHedqvist27829KLX
5IrisVikström29819NYB


2017-06-03 DM NSBF (D8N)
Öppen Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Leif Malmström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HåkanJonsson11997SUN
1HeleneRosenholm12001SUN
2MajlisIsraelsson22836NOR
2MatsLindström13892NOR
3EliseLarsson33066KLX
3LinusLarsson33057KLX
3IngerOlsén32235NOR
3MagnusSandberg12731NOR


2017-06-03 DM NSBF (D8N)
V55 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 13
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Tomas Lundbäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Lars-ÅkeKulinder11989SUN
1BeritÅslin12411SUN
2LarsNordin17209SKL
2ÅsaNordin27384SKL
3Ann-MargrethKvist33603JAM
3KenthStaaf27800JAM
3Gun-BrittJansson30162SKL
3OleJansson30163SKL
5LenaHansen21598SUN
5RogerHolm17618SUN
5AnitaKarlsson28494SUN
5HansKarlsson28495SUN
5AnnicaBlom31290SKL
5PeterBlom30808SKL
5ChristerJansson20934BOD
5EvaLarsson20862BOD


2017-06-03 DM NSBF (D8N)
V65 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 67
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Leif Malmström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1CerstinPettersson21298SKL
1TorePettersson21299SKL
2AnettMartinsson19527BOD
2BennyMartinsson19528BOD
3BertilAndréasson26053BOD
3KarinAndréasson26054BOD
3Britt-LouiseAndersson18659LUL
3SvenSundberg18658LUL
5KjellDahlberg32681PIT
5ElisaOja30066PIT
5ThordGustafsson31128GBC
5GunillaLindberg29933GBC
5AnitaUtterström23477LUL
5RuneUtterström23476LUL
5AnnicaEriksson32315PIT
5ThureEriksson32372PIT


2017-06-04 DM NSBF (D8N)
Öppen Dubbel Pool (D)    Antal lag 11
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Bengt Månsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MatsLindström13892NOR
1MagnusSandberg12731NOR
2NiklasLindström11676SUN
2MattiasSjödin11978SUN
3HåkanJonsson11997SUN
3PatrikLindström11677SUN
3LinusLarsson33057KLX
3MatsLarsson33428KLX
5FridaLundbäck29459BOD
5KennethStridfelt26335BOD
5LeifLarsson26130BOD
5TommyLundström11825BOD


2017-06-04 DM NSBF (D8N)
V55 Dubbel Pool (D)    Antal lag 13
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Bengt Månsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KjellKarp13886NOR
1CurtRenkonen13895NOR
2BennyIsaksson16487BOD
2JanJohansson17763BOD
3BerthGanestig23964LUL
3Jan-OlofHolmström27442LUL
3JanBoström16131BOD
3ChristerJansson20934BOD
5SuneLindberg26234SUN
5ÅkeWinberg11994SUN
5RogerHolm17618SUN
5HansKarlsson28495SUN
5MatsLindgren11412BOD
5RolfLindgren11413BOD
5OleJansson30163SKL
5LarsNordin17209SKL


2017-06-03 DM SSBF Mixed Trippel (D1S)
V65 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 14
Tävlingsledare: Lasse Ståhl Huvuddomare: Claes Simängen
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LennartLjungkvist30955KÄR
1IngerLöfgren10110KÄR
1OveLöfgren16095KÄR
2TommyAndersson12125FJÄ
2BjörnHansson10490FJÄ
2GunnelHansson10491FJÄ
3RonnyAndersson12124FJÄ
3LarsEricsson10455FJÄ
3GullanHallberg22214FJÄ
3BertilPettersson26009HEM
3LarsPihl31610HEM
3KerstinSvensson15325HEM
5OscarBergman25430WWI
5ThordLindell31253WWI
5GunillaPetersson24878WWI
5Karl-ErikAndersson12291KLL
5LilianAndersson10582KLL
5ArneTrobäck10764KLL
5AnitaPersson28154LVÄ
5BoPersson24701LVÄ
5EbbePålsson29474LVÄ
5IngridBacke-Brytz19453HLS
5KarimBelkheiri10186HLS
5Karl-AxelBrytz10191HLS


2017-06-03 DM SSBF Mixed Trippel (D1S)
Öppen Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 16
Tävlingsledare: Lasse Ståhl Huvuddomare: Claes Simängen
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JoachimAndersson39CPC
1JessicaJohansson38CPC
1JanSimonsen13307CPC
2AnetteRamm-Ericson31204LBO
2OlofSvensson10128LBO
2Krister KamTayanin31075LBO
3MustafaHoussein31647SIM
3JörgenKarlsson32689SIM
3IngridStåhl19277SIM
3CarinaJanson11012LBO
3ClasJanson11050LBO
3LeifJönsson31203LBO
5EmmaBerggren28740TBG
5JonasRafstedt13292TBG
5KariWikström12840TBG
5MatsJönsson16627HBK
5LisaKöhalmi11394HBK
5MariNordfors27042HBK
5AndersBlixt31701LBO
5LynnLjungberg11522LBO
5AndersPersson20975LBO
5LeifGrewell12953LVÄ
5Per-ErikHolst28451LVÄ
5HelenRosberg31169LVÄ


2017-06-03 08-DM Mixdubbel + Mixtrippel (D5S)
Öppen Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 25
Tävlingsledare: Stefan Olsson Huvuddomare: Harry Hugosson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LeoBrood Björk17085BOO
1LottaLarsson32BOO
2Ali AbdiAden28431BOO
2ToveNaess33BOO
3AlbinPlantin12625SCP
3IngridWahlbin11453SCP
3AnnelieWestin30933BOO
3JesperSkult14435BOO
5DanielGillan14316GRÖ
5ThereseMånsson32286GRÖ
5JennieHällström31414MAR
5SamirAl-Nehlaoui28025MAR
5HeleneBlomqvist12545BRO
5RonnyBlom27396BRO
5JennyHamberg21007BOO
5MatsHamberg17153BOO


2017-06-03 DM Ösbf (SOL)
Öppen Dubbel Pool (D)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Lars Mikaelsson Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JanneJohansson24435TPC
1StenAlstander15582TPC
2MagnusBergström12714BVP
2AndersÖrnstedt28251BVP
3KentLarsson12725BVP
3ArneVettergren23805BVP
3StefanGustafsson33448IST
3PierreIsraelsson33453IST
5UlrikaAlstander16641TPC
5AnnikaArvidsson25271TPC
5Inga-LillHall-Wissing17972SOL
5AnnetteLindgren28524SOL
5IrmaGustafson19973LEJ
5EvaBolve19106LEJ
5MariMånsson31529LEJ
5AnnGustafsson24638LEJ


2017-06-03 DM Ösbf (SOL)
V55 Dubbel Pool (D)    Antal lag 9
Tävlingsledare: Lars Mikaelsson Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MarieVidell21592BVP
1DennisVidell20317BVP
2BernardoEspejo15747VÄX
2LeifKarlsson19061VÄX
3SomwangHäggbrink19197LEJ
3IngvarHäggbrink10055LEJ
3KentTungström12735BVP
3HansHellqvist14587BVP


2017-06-03 08-DM Mixdubbel + Mixtrippel (D5S)
V55 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 14
Tävlingsledare: Stefan Olsson Huvuddomare: Harry Hugosson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1RagnhildBergström32810FPS
1HansBrandin24398FPS
2BertilAdlivankin12491BRO
2LottaWiberg13102BRO
3MarieBrandén29452BRO
3DennisDuvenfelt15076BRO
3StenEk19142BSJ
3HanneleKangas25248BSJ
5KerstinHopman21448BRO
5LarsLundgren24897BRO
5IwonaEriksson10643BRO
5LeifEriksson10642BRO
5AnitaDahlerus16683BSJ
5LeifMalmberg29288BSJ
5UllaWahlstedt20252BOO
5JanÖstgren20253BOO


2017-06-03 DM Ösbf (SOL)
V65 Dubbel Pool (D)    Antal lag 12
Tävlingsledare: Lars Mikaelsson Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1RudolfJarz12923VÄX
1ClaesSvensson13114VÄX
2ArneJohansson18802LEJ
2TorkilÅsenhed11281LEJ
3IngerÅrnfelt16557LEJ
3Lars-ErikÅrnfelt16518LEJ
3GöranHögberg10549HÖG
3ArneOlofsson17975HÖG


2017-06-03 08-DM Mixdubbel + Mixtrippel (D5S)
V65 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 21
Tävlingsledare: Stefan Olsson Huvuddomare: Harry Hugosson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Britt-IngerNilsson22683BOO
1RolfNilsson22684BOO
2RobertPetersohn20440KAJ
2IngerTyfting21506KAJ
3KajsaBerglin29486PRI
3JanPernolf30545PRI
3AdalbertKamerer14905FPS
3BeritKeijser24554FPS
5GunLandell12802FPS
5StefanLandell12803FPS
5LennartRoth33231FPS
5MarieRoth33232FPS
5BirgittaWildsjö30902SÖD
5KurtWildsjö30901SÖD
5RuneBroman31865TBC
5Sonja Broman31205TBC


2017-06-04 08-DM Mixdubbel + Mixtrippel (D5S)
V65 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 15
Tävlingsledare: Stefan Olsson Huvuddomare: Federico Romano
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AdalbertKamerer14905FPS
1GunLandell12802FPS
1StefanLandell12803FPS
2MargaretaHydén10182BOO
2RolandHydén12572BOO
2LarsRingdahl25442BOO
3Sonja Broman31205TBC
3KristinaFlisager-Mårtensson30349TBC
3GudmundMårtensson30350TBC
3AndersAlmquist13907ÅKE
3IngegerdSjöberg22190ÅKE
3LarsSjöberg13912ÅKE
5Carl-AxelKarlsson15677BOO
5Britt-IngerNilsson22683BOO
5RolfNilsson22684BOO
5SiwAgerlo17451KAJ
5KjellDavidsson24863KAJ
5KristinaDavidsson24864KAJ
5ChristerFundin10604TBC
5BengtLind16797TBC
5MonicaLind16796TBC
5RogerJohansson24865KAJ
5RobertPetersohn20440KAJ
5IngerTyfting21506KAJ


2017-06-04 DM NSBF (D8N)
Öppen Annan Skytte (D)    Antal lag 9
Tävlingsledare: Kenth Staaf Huvuddomare: Leif Malmström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KalleTarén14660NOR
2LinusLarsson33057KLX
3KennethStridfelt26335BOD
4TomasLundbäck28747KLX


2017-06-04 DM NSBF (D8N)
V55 Annan Skytte (D)    Antal lag 13
Tävlingsledare: Kenth Staaf Huvuddomare: Leif Malmström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KenthStaaf27800JAM
2AndersNyström11829BOD
3TommyBaudin24214BOD
4BennyMartinsson19528BOD


2017-06-04 DM NSBF (D8N)
Dam Annan Skytte (D)    Antal lag 6
Tävlingsledare: Kenth Staaf Huvuddomare: Tomas Lundbäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HeleneRosenholm12001SUN
2BeritÅslin12411SUN
3LenaHansen21598SUN
4ÅsaNordin27384SKL


2017-06-05 DM NSBF (D8N)
V55 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Tomas Lundbäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LenaHansen21598SUN
1Lars-ÅkeKulinder11989SUN
1ÅkeWinberg11994SUN
2AnitaKarlsson28494SUN
2HansKarlsson28495SUN
2BeritÅslin12411SUN
3JanBoström16131BOD
3ChristerJansson20934BOD
3EvaLarsson20862BOD
3LenaHasmats31502SUN
3RogerHolm17618SUN
3SuneLindberg26234SUN
5JormaEskelinen32949NJV
5MonicaSjöbom32948NJV
5Jan-ErikForsström31173NJV
5MargaretaHolmström27567LUL
5Jan-OlofHolmström27442LUL
5BerthGanestig23964LUL


2017-06-05 DM NSBF (D8N)
V65 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 44
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Tomas Lundbäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AnitaUtterström23477LUL
1RuneUtterström23476LUL
1JanGedeborg26063LUL
2LennartHelgsten27941SKÖ
2MargarethaHelgsten27940SKÖ
2BengtSörlin31665SKÖ
3BerntJohansson17400BOD
3EvaJohansson21850BOD
3StigSundström20665BOD
3Kurt LennartHolmgren33494GBC
3LeifHolmgren31740GBC
3SylviaHolmgren31739GBC
5AnettMartinsson19527BOD
5BennyMartinsson19528BOD
5AndersNyström11829BOD
5Britt-LouiseAndersson18659LUL
5BengtMånsson24133LUL
5SvenSundberg18658LUL
5GretaHedqvist27829KLX
5SigvardNordgren28274KLX
5Jan-ErikÅkvist27831KLX
5SörenForss24069SKL
5EvyGustafsson30142SKL
5LeifGustafsson30141SKL


2017-06-06 DM NSBF (D8N)
Öppen Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Tomas Lundbäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1EliseLarsson33066KLX
1LinusLarsson33057KLX
1MatsLarsson33428KLX
2NiklasLindström11676SUN
2MattiasSjödin11978SUN
2BeritStrandén29800SUN
3HåkanJonsson11997SUN
3PatrikLindström11677SUN
3HeleneRosenholm12001SUN
3BrittaWestergaard29729LUL
3NoaWestergaard32594LUL
3Rolf Westergaard29730LUL


2017-06-01 Vallås Cup (Ingår i Halmstad GP) (VÅS)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 48
Tävlingsledare: Jakob Zuback Huvuddomare: Kjell Johansson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HansinAybar10749KNF
1LennartNordqvist16572KNF
2Lars-GöranPersson11042KNF
2Lars-ÅkeSimonsson20464KNF
3SiegfridKannenberg12839KÄR
3Jan LennartAndersson27691MTK
4AnnikaAfzelius16523FFP
4GunnarPettersson25843FFP
5Lars-ÅkeIsaksson24722PET
5AxelSurland32226PET
5BengtHaraldsson25587FFP
5RutHaraldsson25586FFP
5CarinaJanson11012LBO
5ClasJanson11050LBO
5IngridKarlstrand24708FUR
5EvyAndersson29652KOT