Hoppa till sidans innehåll
Välj år: Filtrera på distrikt:
Januari Februari Mars April Maj Juni Juli Augusti September Oktober November December
2020-10-18 UPS Höst-CUP (UPS)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Bengt-Åke Carlsson Huvuddomare: Ronny Eriksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1IngalillHalvarsson11741018
1OlaBergkvist33715018
2Britt-IngerNilsson22683TBC
2RolfNilsson22684TBC
3LeeEkström13951FPS
3SvenSandin11563FPS
3HansAndersson34729ÖRE
3BertilJacobsson23426ÖRE
5TobbeBlomberg32866NÄS
5KjellKarlsson27128NÄS
5Sten-EricLindquist19875018
5SivVedung11756018
5YvonneLindblom33268FLE
5Lars-ÅkeMalmberg20030FLE
5IngaStenbrink27824UPS
5OlleWiberg25291UPS


2020-10-18 Christer Egonssons Minne (BVP)
Öppen Trippel Grupp (L)    Antal lag 15
Tävlingsledare: Bengt Ydnäs Huvuddomare: Calle Strandberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HelenePalovaara Di Tella32072AIK
1CalleStrandberg20938AIK
1AnnelieWestin30933AIK
2FredrikHirverud28867POM
2NicolasGonzalez Hedqvist34351SÖR
2LucasRudin30284SÖR
3MatsAndersson13373BRO
3DennisDuvenfelt15076BRO
3JanneVejdegren14436BRO
3TommyMichanek19075TPC
3MikaelKarlsson12723TPC
3StephaneZaklada28058TPC
5OlleLarsson11451018
5RonnyLillelund18449018
5FredrikPontén27749018
5KristerStrömquist21772BVP
5KentLarsson12725BVP
5BengtPihl30070TPC
5RogerEklund16489CAR
5JerryEkman31035CAR
5ÅsaLindberg32162CAR
5AnnikaArvidsson25271TPC
5AnetteZaklada28057TPC
5NapadsornPakkaeng33377TPC


2020-10-17 Par och Triss i Knektar (TBG)
Öppen Dubbel Grupp (L)    Antal lag 19
Tävlingsledare: Torsten Lagerkvist Huvuddomare: Lennart Törnblom
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1DanielSvensson35146HPK
1JohannesThuresson14394HPK
2NicklasNyström16104LVÄ
2OlofSvensson10128LVÄ
3DanielAndersson24990LVÄ
3BoPersson10501RON
3BennyOlsson33062TBL
3PaulTuresson34861MBK
5JaimeHiga15344KÄR
5HåkanPaaske14285KÄR
5CurtLund30571TBL
5MarcusRundqvist33259TBL
5LennartTörnblom20784SME
5GustavÖsterberg28283SME
5BillJakobsson31726QUA
5MichaelNilsson31951QUA


2020-10-17 Christer Egonssons Minne (BVP)
V55 Trippel Grupp (L)    Antal lag 16
Tävlingsledare: Bengt Ydnäs Huvuddomare: Kent Tungström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1GunillaAhlbin10868MAL
1KjellAhlbin10006MAL
1KjellAndersson22339MAL
2JörgenStrende14243TRX
2MorganFrick16083TRX
2JanneJohansson24435TRX
3BengtPihl30070TPC
3MarieVidell21592BVP
3DennisVidell20317BVP
3MagnusÖstergren19076PEK
3UlfAndersson17058PEK
3TommyMichanek19075TPC
5MargaretaLundqvist28778BVP
5HansHellqvist14587BVP
5BernardoEspejo15747BVP
5DennisDuvenfelt15076BRO
5MatsAndersson13373BRO
5JanneVejdegren14436BRO
5RonnyLillelund18449018
5OlleLarsson11451018
5FredrikPontén27749018
5Per-OlovAugustsson24334SÖR
5LarsNilsson24332SÖR
5BirgittaRasmusson27727SÖR


2020-10-17 UPS Höst-CUP (UPS)
Öppen Dubbel Monrad (L)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Inga Stenbrink Huvuddomare: Ulf Jansson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1CalleStrandberg20938AIK
1AnnelieWestin30933AIK
2KristerLindberg12511AIK
2TanjaWestin30935AIK
3LucasRudin30284SÖR
3RogerGerdvall20515SÖR
3PierreGeerhold32799AOB
3ChaiKedeskog20034SCP
5SigneHolgersson24649LID
5PontusTengström10736LID
5RolfWahman32717SIT
5ClarenceWahman34074SIT
5GöranEkroth21079HBY
5DagHervieu15007HBY
5FredrikHolmqvist23289BRO
5DanielTingvall19908BRO


2020-10-17 Halloweencupen (SSÖ)
Öppen Dubbel Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Göran Carlén Huvuddomare: Lars-Göran Axelsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JoakimTrogen15836DEB
1SannaTrogen10911DEB
2TobiasAndersson17849VAR
2RobertBergström33575VAR
3JerryEkman31035CAR
3ÅsaLindberg32162CAR
4MikaelHallendorf30247PET
4ÅsaHallendorf31329PET
5BjörnBerg34662TBF
5HamzaMamoun35322TPC
5EddySjöström35103TMO
5EvaHöglin34007SSÖ
5CarinaLindgren34696ULC
5GöranLindgren34367ULC
5IngerNygren32087VAR
5MatsPeterson10060VAR


2020-10-18 Par och Triss i Knektar (TBG)
Öppen Trippel Grupp (L)    Antal lag 13
Tävlingsledare: Torsten Lagerkvist Huvuddomare: Gustav Österberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1DanEdman15543RON
1LeifLjungsryd18720KÄR
1RogerSvensson11550RON
2PontusEkman30397TBL
2IweKrüger10512RON
2SimonÅkesson26008KÄR
3Per-OlofLarsson28851LVÄ
3AndersMånsson25043LVÄ
3MattsLindén16099LVÄ
3NicklasNyström16104LVÄ
3KristofferSvensson10125LVÄ
3OlofSvensson10128LVÄ
5BoPersson10501RON
5DavidWiik32992RON
5PatrikWiik16505RON
5CharlieThunberg31654KÄR
5HåkanHallberg14358KÄR
5Linneavon Eggers Patron30289KÄR
5GustavÖsterberg28283SME
5LennartTörnblom20784SME
5AndersPersson20975LVÄ
5JaimeHiga15344KÄR
5GertOlsson14419KÄR
5HåkanPaaske14285KÄR


2020-10-15 Båven Open (FLE)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Bo Ekberg Huvuddomare: Seppo Luoma
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KjellAhlbin10006MAL
1KjellAndersson22339MAL
2LennieArnesson35106LEJ
2GöranCarlsson33874LEJ
2UnoAndersson29969FLE
2JenöKausits35175FLE
4BengtRoos28067OBS
4AnitaNemeth28131OBS
5GöranMagnusson30581TRO
5ÅkeWahlstedt32882TRO


2020-10-14 Mora 5 (MOR)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L)    Antal lag 16
Tävlingsledare: Mats Matsson-Frost Huvuddomare: Lars Andersson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1GinaEriksson24314KLO
1TobbeBlomberg32866NÄS
2Edith Grönoset29858GRY
2YngveLarsson30739FFB
3IngemarWestin35104KLO
3UllaSchönning25571GAG
3UllaHenriksson29859GRY
3ChristerNordahl34582GRY
5LarsBjörkman34712KLO
5LenaNordlund27437KLO
5Maj-BrittSmångs19659MOR
5StigSmångs19658MOR
5BirgittaAbrahamsson23510ÖRE
5LeifAbrahamsson19694ÖRE
5NellyJonsson21248MOR
5BoÖgrim21247MOR


2020-10-10 Bländaslaget (VÄX)
Öppen Dubbel Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Anita Lönnqvist Huvuddomare: Rudolf Jarz
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1TomasFinné12081HPK
1DanielSvensson35146HPK
2JohanKarlsson12722TPC
2PärLundin33454TPC
3AndersGerestrand11464RON
3StefanLindstig18692VÄX
4TomasKarlsson24369VÄX
4RobertNilsson31402VÄX


2020-10-10 Mölnlyckespelen (LAN)
V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Bengt Carlsson Huvuddomare: Anja Lysén
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1TimoLager13703VAR
1Hans-ÅkeSvensson27787VAR
2Eva-KarinIngelstedt15369TBG
2HeleneWiding14080TBG
3BoHaraldsson15546HÄL
3KerstinJohansson10320HÄL
4JoakimTrogen15836DEB
4SannaTrogen10911DEB
5KennethJohansson13821VAR
5BirgittaOlausson18071VAR


2020-10-10 Manges kök Open (TBL)
Öppen Dubbel Annan (L)    Antal lag 18
Tävlingsledare: Gunilla Leandersson Huvuddomare: Gustav Österberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HåkanBergkvist10486TBL
1RalphNordström30573TBL
2NinaRoth19181LBO
2CamillaLund27618TBL
3JimmyLöf11350LBO
3PontusThuresson11382LBO
4PatrikWiik16505RON
4DavidWiik32992RON
5CurtLund30571TBL
5Thor AndreasHjelm25390RON


2020-10-03 Lillens Vänners höstslag (LVÄ)
Öppen Trippel Annan (L)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Pontus Björk Zaar Huvuddomare: Thomas Trobäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1DanEdman15543RON
1BoPersson10501RON
1MarcusNilsson28768TBL
2Per-OlofLarsson28851LVÄ
2MichaelUppström21760QUA
2BillJakobsson31726QUA
3IweKrüger10512RON
3NinaRoth19181LBO
3Thor AndreasHjelm25390RON
4DavidWiik32992RON
4PatrikWiik16505RON
4CurtLund30571TBL


2020-10-04 Lillens Vänners höstslag (LVÄ)
V55 Trippel Annan (L)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Pontus Björk Zaar Huvuddomare: Thomas Trobäck
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1DanEdman15543RON
1LeifLjungsryd18720KÄR
1YngveEvaldsson13553KÄR
2MichaelNilsson31951QUA
2MichaelUppström21760QUA
2BillJakobsson31726QUA
3PalleOlsen13598TBL
3BodilTjäderkvist10170TBL
3BennyOlsson33062TBL
4Per-OlofLarsson28851LVÄ
4ThomasNilsson23063LVÄ
4LarsCato18490LVÄ


2020-10-03 Tour de Lillehallen Etape 1 (AIK)
Öppen Dubbel Pool (L)    Antal lag 16
Tävlingsledare: William Wahman Huvuddomare: Calle Strandberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JörgenAndersson32789AIK
1AlbinPlantin12625SCP
2DagHervieu15007HBY
2GöranEkroth21079HBY
3JanneVejdegren14436BRO
3MatsAndersson13373BRO
3CalleStrandberg20938AIK
3PascalBrun Fra